R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888261 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Puszcza Wkrzańska odkryta!

 

Mariusz Gil w roli głównej podczas
Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton


Bajkowa Puszcza Wkrzańska gościła maratończyków MTB.
Fot. FB/ Kadroaktywnie

W minioną niedzielę odbyła się inauguracyjna edycja najnowszego cyklu maratonów MTB na Pomorzu. Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton rozpoczął swój cykl w jednej z trzech szczecińskich puszcz - Puszczy Wkrzańskiej.

Piękna pogoda i znane szczecińskie miejsce rekreacyjne, gdzie zlokalizowane było miasteczko zawodów, zgromadziły dużo zawodników i kibiców. Na starcie obydwu dystansów (Mega i Mini) stanęło 280 zawodników z kraju oraz kilku bardzo dobrych pasjonató kolarstwa górskiego z Niemiec. Świetne warunki do ścigania sprawiły, że zawodnicy pokonywali swoje dystanse w o wiele krótszych czasach niż organizatorzy przewidywali. Trasa wiodła przez najciekawsze zakątki południowej częścci Puszczy Wkrzańskiej, była krótka i urozmaicona.

Triumfatorami niedzielnego wyścigu byli: Małgorzata Lewandowska (Cubica Racing Team) i Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) na dystansie Mega (44 km) oraz Krzysztof Kokot (12 Brygada Zmechanizowana) i Ewa Karpienia (Rowery Turowski Team) na MIni.


W takim miejscu z przyjemnością się pedałuje.
Fot. FB/ Kadroaktywnie

– Wygrałem w Szczecinie, z czego się cieszę - powiedział Mariusz Gil. – Wcześniej przyjeżdżalem tutaj na zawody XC "Trzy wieże". Okolice są przepiękne, trasy dobrze wyznaczone, nad wszystkim czuwają sprawni organizatorzy - podkreśla jeden z najlepszych polskich przełajowców i zarazem maratończyków MTB.

– Trasa projektowana była w zimie, kiedy warunki do jazdy były kiepskie - mówi Bartosz Licznerski, jeden z organizatorów imprezy. I dodaje: – W ostatnich dniach było bardzo gorąco, zatem trasa była sucha i bardzo szybka. Byliśmy zaskoczeni czasami jakie osiągali zwycięzcy. Wisienką na torcie wyścigu była rywalizacja młodego szczecinianina Wojtka Ceniucha (reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii) z doświadczonym Mariuszem Gilem, którą mogliśmy podziwiać od pierwszego okrążenia aż do końca. Staraliśmy się pokazać perełki przyrodnicze i architektoniczne tego miejsca a zarazem wykorzystać z niego 100 procent warunków MTB. Udało się zlokalizować miasteczko zawodów w nowym i zarazem bardzo popularnym rekreacyjnie miejscu. Wielu szczecinian mogło zobaczyć tak dużą imprezę z bliska. Cieszymy się, że kolarstwo w Szczecinie rozwija się a liczba uczestników z roku na rok znacznie wzrasta. Muszę jednak przyznać, że była to dla mnie osobiście najtrudniejsza impreza w dotychczasowej karierze organizatora.


Ponad 280 osób ścigało się w niedzielę w Puszczy Wkrzańskiej.
Fot. FB/ Kadroaktywnie

Cały cykl nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów, głównie firmy Skoda Pehamot oraz Salonów Jubilerskich Terpiłowski, które ufundowały wartościowe zegarki marki Festina: tym razem trafiły one w ręce Mariusza Gila ze Strzelec Krajeńskich i Dariusza Hleka ze Szczecina

Kolejna edycja Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton już 18 czerwca! Tym razem do odkrycia będzie Puszcza Goleniowska, zupełnie nowe miejsce na mapie szczecińskiego mtb. Będzie płasko i szybko! Do zobaczenia!


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL