R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878361 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Aleksander Dorożała objechał wszystkich

 

DT4YOU Maraton Oborniki
z udziałem ponad 300 startujących 
 


Bardzo ładny podjazd na terenie Puszczy Noteckiej.
Fot. Obornickie Centrum Sportu

Pogoda dopisała, startujący również. Ponad 300 osób wzięło w sobotę 17 maja udział w obornickim maratonie MTB. Na dystansie Mega (35 km) bezapelacyjnie triumfował Aleksander Dorożała z Poznania (reprezentuje barwy Air Bike Merx Wągrowiec), zwycięzca wielu imprez ogólnokrajowych, jak choćby Skandia Maraton Lang Team.

Na pomysł przeprowadzenia maratonu MTB w Obornikach wpadli miejscowi entuzjaści kolarstwa górskiego. Wykorzystując znajomość terenu, tuż za progiem miasta nad Wartą jest Puszcza Notecka, przygotowali dwie trasy. Dystans 35 km (Mega) adresowany był dla bardziej zaawansowanych zawodniczek i zawodników, trasa 14 km (MIni) stanowiła zachętę dla rowerowej młodzieży i tych, którzy dopiero próbują maratonowego chleba.


Paweł Kosmowski jest jednym z autorów trasy maratonu w Obornikach.
Fot. Obornickie Centrum Sportu

– Byłem zaskoczony oznakowaniem trasy - powiedział Aleksander Dorożała, bohater sobotniej imprezy, zwycięzca na dystansie Mega. – Co kilka kilometrów widziałem tablice (to nowość), informujące ile dystansu już pokonałem. Odniosłem wrażenie, że organizatorzy DT4YOU Maratonu MTB wykonali dużo pracy, by impreza się w pełni udała - podkreśla mieszkaniec Poznania.

– Pogoda nam sprzyjała - mówi Paweł Kosmowski, maratończyk MTB i jeden z organizatorów. – Dopiero pod koniec imprezy pojawiły się krople deszczu. 266 osób zdecydowało się jechać dłuższy dystans, ponad 60 - krótszy. Licząc wszystkich, wychodzi ponad 300 osób, co nie jest złym znakiem frekwencji na pierwszy raz.

Przyjechała cała licząca się maratonowa społeczność MTB Wielkopolski - z wyjątkiem studentów, którzy pojechali na Akademickie Mistrzostwa Polski MTB. Triumfował na Mega Aleksander Dorożała, który przed rokiem w Warszawie (kwiecień 2013) w imponujący sposób pokonał na dystansie Grand Fondo (najdłuższym) najlepszych polskich kolarzy MTB w cyklu Skandia Maraton Lang Team.


Nagród nie brakowało w Obornikach.
Fot. Obornickie Centrum Sportu

– Jechało mi się bardzo dobrze. Trasa się podobała, na nagrody nikt nie mógł narzekać - podkreśla Aleksander Dorożała. W pierwszej dziesiątce znaleźli się kolarze znani w całym kraju. Wśród kobiet na Mega triumfowała Magdalena Hałajczak.

– W kilku miejsach na trasie umieściliśmy kamery, które przekazywały obraz na telebim znajdujący się na mecie - mówi Paweł Kosmowski. – Momentami łączność się zrywała, ale kibicom i zawodnikom ta techniczna nowość bardzo się podobała.

Było dużo dobrych nagród, medale niezwykłej urody otrzymał każdy uczestnik. Panowało w sobotę powszechne przekonanie, że Oborniki zjednoczonymi siłami miejscowych ludzi sportu, pasjonatów rowerów i biznesu zorganizowały udaną imprezę kolarstwa górskiego.

Za rok zapewne będzie powtórka.

                                                              Piotr Kurek

Wyniki maratonu MTB w Obornikach: http://mtb.oborniki.pl/aktualnosci/dt4you-mtb-maraton-oborniki-za-nami/#more-437

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL