R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831570 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cezary Zamana zaprasza
na Santini Northtec MTB Zimą

 

W niedzielę pierwsza odsłona w Jabłonnie-Chotomowie


Cezary Zamana (na pierwszym planie) organizuje zimowe maratony MTB. W najbliższą niedzielę pierwszy taki w tym roku odbędzie się w Jabłonnie-Chotomowie. Fot. http://www.mazoviamtb.pl

Za dwa dni, w niedzielę 24 lutego, rozpocznie się wyjątkowy cykl trzech maratonów zimowych Santini Northtec MTB Zimą. Pierwszy wyścig, otwierający sezon kolarski 2013, odbędzie się na terenie gminy Jabłonna-Chotomów.

To wspaniała okazja dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Niepowtarzalna szansa, by sprawdzić się w zimowych warunkach oraz udowodnić, że jeździć można cały rok!

Tegoroczny maraton w Jabłonnie, z inicjatywy organizatorów oraz władz gminy Jabłonna, jest dedykowany Andrzejowi Wilczopolskiemu, zmarłemu w grudniu 2012 roku. Andrzej cztery razy pod rząd zdobył tytuł mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów. Przyjaciel Mazovii, pomagał w wyznaczeniu tras pierwszego wyścigu w Jabłonnie w 2005 roku. Upamiętnienie jego postaci i dokonań na tych właśnie terenach, będących jego domem i miejscem treningów, będzie wyjątkowym zaszczytem.

Uczestnicy maratonu w Jabłonnie do wyboru mają trzy dystanse. Specjalnie dla wytrwałych i doświadczonych kolarzy przygotowany został dystans Mega, którego pokonanie zajmie uczestnikom około 1,5 h. Kolejny to około godzinny dystans Fit oraz wyzwanie dla początkujących zimowych kolarzy, półgodzinna trasa Hobby. Warunki na maratonach zimowych zawsze są niespodzianką, dlatego nie są ważna długości dystansów, a przewidywany czas ich pokonania, który zostanie dostosowany do panującej aury.

Oprócz starannego przygotowania tras, organizatorzy zadbali także o odpowiednie zaplecze, zapewniając uczestnikom ciepłe pomieszczenia z przebieralniami w szkole w Chotomowie, napoje na trasie, regenerujący posiłek oraz szansę na wygraną roweru Northec, dla wszystkich, którzy wykupią pakiet startowy na trzy maratony zimowe. Pula nagród w klasyfikacji generalnej cyklu to 20 000 zł. Rywalizacja na poszczególnych dystansach odbywa się indywidualnie, drużynowo oraz w klasyfikacji rodzinnej.

Maraton w Jabłonnie jest pierwszym z cyklu trzech, jedynych w Polsce, a nawet na świecie, wyścigów zimowych, które Cezary Zamana organizuje od czterech lat. Rowerowe wyzwanie w zimowych warunkach z każdą edycją podejmuje coraz więcej zawodników. Start w Santini Northtec MTB Zimą to okazja nie tylko do rozruszania przed sezonem, ale przede wszystkim świetna zabawa i ogromna satysfakcja.

Kolejne etapy cyklu zimowego odbędą się w 10.03 w Karczewie oraz 23.03 w Mrozach.


24 lutego
Santini Northtec MTB Zimą

Organizator: Mazovia MTB - Cezary Zamana
Gdzie: Jabłonna
Start: godzina 10.00 - dystanse Mega (40 km) i Fit (20 km), 10.10 - dystans Hobby (10 km). Start - Jabłonna/Chotomów przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej - ulica Partyzantów 27. Biuro zawodów przyjmuje zapisy w sobotę od 12 do 16 i w niedzielę od 7 do 9.30.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL