R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867602 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Suchego Lasu

 

W najbliższą niedzielę maraton MTB

 


W najbliższą niedzielę, 10 sierpnia, w Suchym Lesie odbędzie się Bike Cross Maraton Gogol MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mega - 72 kilometry i Mini - 36 kilometrów. Można oczekiwać na starcie zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna, której - po prostu - nie można przeoczyć.

Startujący ruszą z Suchego Lasu w stronę Moraska, Radojewa, pojadą wzdłuż Warty, dotrą do Biedruska i z powrotem kierować się będą w stronę mety. Okolica jest wielce urokliwa, przeszkód terenowych nie brakuje, stąd trasa niedzielnego maratonu MTB jest wyjątkowo atrakcyjna.

Tak było przed rokiem

Przed rokiem w Suchym Lesie w maratonie MTB wzięło udział 554 osoby, dokładnie dokładnie 436 na dystansie Mini i 118 na Mega.

Triumfował na dystansie Mega Paweł Bober z Poznania (Corratec Team), który przeżywał nerwowe chwile na ostatnich metrach... Poznaniak wbiegł na metę, mając zablokowaną tylną przerzutkę. Czas zwycięzcy - 2:47:16. Minutę i jedną sekundę później jako drugi finiszował Paweł Górniak, trzeci był Marcin Urbaniak z Poznania.

Najlepszą z pań okazał się Daria Kasztarynda z Chodzieży (POLART NUTRAXX TEAM) - jej czas 3:28:02. Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Matczak z Gdańska (AGROCHEST TEAM) - 3:36:24 , trzecia była Marta Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team) - 3:36:33.

Dystans Mega ukończyło dwanaście pań: Karolina Dopierała z Poznania (2KOŁA), Dorota Kuleczka z Lubonia, Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team), Anna Krzyżelewska-Suś z Bydgoszczy (Bydzia Power Bike Team), Monika Cegła (MLUKS Raszków), Anna Wysokińska (Northec Bike Team), Jolanta Gałązka z Kórnika (Corratec Team), Anna Czerwińska (BTS Budzyń) i Joanna Gackowska (Brzoza Bydgoska).

Ubiegłoroczny maraton MTB w Suchym Lesie był prawdziwym świętem rowerów i rekreacji. Padł frekwencyjny rekord: 554 startujących. – To już ciut mniejsza Skandia - słyszało się tu i ówdzie od zawodniczek i zawodników, którzy przyjechali z całego kraju: z Warszawy, Gdańska, Łódzi, Szczecina, Wrocławia, Lubuskiego, z Zakopanego nawet, z Bydgoszczy...

Duch panował iście rekreacyjny, szczególnie na krótszym dystansie - 40 kilometrach Mini. Było wielu debiutantów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w maratonie MTB. Do tego grona trzeba koniecznie zaliczyć Ryszarda Kołackiego z Wągrowca (fana rowerów, szefa firmy MERX, sponsora wielu wyścigów), który 2 sierpnia 2013 brał udział wraz z synem Mirosławem w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pasjonujący był finisz na dystansie Mini. Do końcowej kreski dojeżdżali razem Wojciech Wiktor z Poznania (VW Samochody Użytkowe MTB Team) i Borys Góral z Piły (Superior Energy MTB Team).

Wydawało się, że wygra Borys Góral, który w Żerkowie w lipcu 2013 wywalczył w imponującym stylu tytuł mistrza Polski w sprintach. W Suchym Lesie pilanin przegrał o sekundę walkę z młodszym o trzy lata studenckim kolegą. Trzeci, 10 sekund z zwycięzcą, był Przemysław Rozwalka z podleszczyńskiej miejscowości Goniembice.

Trzy najlepsze panie na Mini to: Marta Rozwalka z Goniembic (LIKE TEAM), Marta Łuczak z Poznania (BikeTop Team) i Agnieszka Torba z Buku (Bejm Bike Team). Dystans Mini ukończyło aż 60 kobiet i młodych dziewcząt.


10 sierpnia
Bike Cross Maraton Gogol MTB 2014

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Urząd Gminy Suchy Las
Gdzie: Suchy Las, ul. Bogusławskiego
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 72 km, Mini - 36 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL