R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867562 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Połczyn-Zdrój zachwyca i zaprasza

 

Eryk Gomoński i Gracjan Stankiewicz
dali dziś znakomity pokaz podjeżdżania


Gracjan Stankiewicz (z lewej) i Eryk Gomoński.
Fot. archiwum Gracjana Stankiewicza

Połczyn-Zdrój od kilkunastu już lat, dokładnie od roku 2007, jest areną zmagań kolarzy górskich. Okolica jest przepiękna, miejscowe strumienie meandrują w lasach położonych na różnych wysokościach. I zawsze, a teraz wiosną szczególnie, czuje się tutaj niezwykłą czystość i świeżość powietrza.

Dziś fani kolarstwa górskiego nie tylko z Połczyna-Zdroju, także z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecinka, Stargardu, Trzcianki i Obornik postanowili zapoznać się z trasą maratonu MTB, który się nie odbędzie w sobotę 9 maja 2020 (wiadomo dlaczego - epidemia koronawirusa), przygotowaną przez Andrzeja Maziarza - miejscowego entuzjastę sportu i rekreacji wszelakiej.

– Ruszyliśmy w drogę o 11.00, ja prowadziłem grupę w przepisowych odstępach - mówi połczynianin i zarazem zawodnik amatorskiej ekipy Euro Bike Kaczmarek Electric. Obok niego jechał Piotr Kopczyński, główny organizator Zachodniej Ligi MTB.


Pasjonaci MTB na terenie Szwajcarii Połczyńskiej. 3 maja 2020.
Fot. Paweł Szczęsny
 

Było zielono, czyste powietrze dotleniało organizmy pasjonatów jazdy na rowerze, ale dopadła ich gwałtowna ulewa z gradem. Na trasie był także niesamowity podjazd, aż 42-procentowy. – Zaskoczyło mnie to, że udało się go pokonać dwom ludziom z Obornik - podkreśla Andrzej Maziarz.

– Eryk Gomoński wjechał bez podpórki na szczyt - mówi Gracjan Stankiewicz. I dodaje: – Mnie zabrakło kilku metrów, by tam dotrzeć - podkreśla entuzjasta rowerów i pracownik DT4YOU z Obornik. Wybraliśmy się w to przepiękne miejsce Polski w kilkuosobowej grupie, w której - poza Erykiem i mną - byli między innymi Anna Stocka, Sylwia Szpulewska-Larek, Krzysztof Pawlak i Rafał Kamiński.

Andrzej Maziarz przygotował ciekawą trasę na terenie Szwajcarii Połczyńskiej. I choć maraton MTB z cyklu Zachodniej Ligi MTB nie odbędzie się w najbliższą sobotę, to jednak tutejsze lasy, ścieżki i wzniesienia stoją otworem dla fanów MTB z całej Polski.

                                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL