R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888241 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser i jeszcze dziewięciu
innych kandydatów do zwycięstwa

 

Za trzy dni DT4YOU MTB Maraton ObornikiZa trzy dni odbędzie się DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Do udziału w wielkiej imprezie sportowo-rekreacyjnej zgłosiło się 801 osób. Na najdłuższej trasie, 65 km, rywalizować ścigać się będzie kilkudziesięciu mężczyzn i kilka pań. Na liście startowej widnieje nazwisko Andrzeja Kaisera z Bytowa oraz godnych jego rywali: Bartosza Banacha z Gdańska, Grzegorza Grabarka z Zielonej Góry, Pawła Grześkowiaka z Krzyża Wielkopolskiego, Tomasza Repińskiego z Gdyni, Przemysława Rozwalki z Goniembic pod Lesznem, Huberta Semczuka z Wyrzyska i Tomasza Pierwochy z Bielska-Białej. Do tego grona koniecznie trzeba dopisać dwa nazwiska: Mariusza Gila ze Strzelec Krajeńskich i Bartłomieja Oleszczuka z Poznania.


Ta dziesiątka ma zwycięstwa w rozmaitych maratonach MTB. Z jednej strony wielce doświadczony "Kaszubski Wilk" (Andrzej Kaiser), z drugiej dziewiątka młodszych od niego pasjonatów MTB, którzy w najbliższą sobotę zechcieliby wpisać się jako zwycięzcy na najdłuższej trasie do historii obornickiej imprezy.

Wśród pań o zwycięstwo na Mega powalczą Daria Kasztarynda z Chodzieży i Małgorzata Zellner z Poznania

W tym roku maraton MTB odbędzie się już po raz szósty. Na zawodniczki i zawodników czeka mocno zmieniona trasa. Nie zabrakło, jak w minionych latach, najciekawszych miejsc w okolicach Obornik: a więc malowniczego trawersu, swoistej rynny leśnej czy też podjazdu pod wieżę widokową. Trasa Mini to dystans 38 km i w pionie około 560 metrów, Mega - to jej dwukrotność. Turystyczny przejazd liczyć będzie 10 kilometrów.

Do rywalizacji na Mini zgłosili się maratończycy (panie i panowie) o znanych w polskim świecie MTB nazwiskach: to Marta Gogogolewska, to Magdalena Hałajczak, czy też Aleksandra Zabrocka z Bytowa oraz Sławomir Pituch z Bytowa i Jacek Rogowski z Kościerzyny.

Rywalizujący na trasie Mega startują o godzinie 10,00, o 10,15 ci z Mini. O 10.25 rozpocznie się przejazd turystyczny, natomiast o 9.00 wyścigi dla dzieci od lat 4 do 7.

Imprezę organizuje Obornickie Centrum Sportu przy wsparciu Nadleśnictwa Oborniki, Obornickiego Ośrodka Kultury i Just a Fit. Sponsorem tytularnym jest firma DT4YOU.

                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL