R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825486 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maratończycy MTB jadą do Żerkowa

 

W latach 2013-2014 tutaj Maja Włoszczowska
i Marek Konwa zdobywali tytuły mistrzów Polski 


Adam Adamkiewicz (z prawej) wygrał pierwszą edycję cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Z lewej Maciej Kasprzak. Rydzyna, 2 kwietnia 2017.
Fot. archiwum Adama Adamkiewicza

Wielkopolski Żerków będzie 30 kwietnia miejscem zaciętej walki pasjonatów kolarstwa górskiego z całej Polski podczas maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. To nowa lokalizacja w znanym cyklu, który w tym roku odmienia swe oblicze, oferując nowe okolice sportowej rywalizacji, jednolity standard dla wszystkich imprez oraz więcej nagród.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB rozgrywany jest w tym sezonie ósmy rok z rzędu. Pierwsza impreza odbyła się w niedzielę 2 kwietnia w wielkopolskiej Rydzynie, druga z kolei w niedzielę właśnie w Żerkowie.


Łza się w oku kręci. Katarzyna Solus-Miśkowicz, Maja Włoszczowska i Anna Szafraniec. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Żerków, lipiec 2013.
Fot. Piotr Kurek

W tym pięknym wielkopolskim miasteczku wielokrotnie odbywały się zawody kolarzy górskich - zawody XC i także maraton MTB. W latach 2013-2014 zostały tutaj przeprowadzone Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Rok po roku po tytuły mistrzów Polski sięgali pod wieżą telewizyjną w Żerkowie Maja Włoszczowska i Marek Konwa.

W niedzielę maraton MTB w Żerkowie. jego organizatorzy przygotowali cztery trasy. Ta Giga liczy 77 km, Mega - 41,5 km, Mini - 23 i dla młodzików - 10 kilometrów.


Marek Konwa jedzie po tytuł mistrza Polski Xc. Żerków, lipiec 2013.
Fot. Piotr Kurek

Trzeba mieć nadzieję, że pogoda będzie znośna i że nie popsuje starań ludzi z Gminnego Towarzystwa Sportowego Phytopharm w Nowym Mieście, którzy uczynili wszystko, by się podobało w Żerkowie. Na trasach, na podium, także towarzysko.

                                    Piotr Kurek

30 kwietnia
GP Kaczmarek Electric MTB 2017

Organizator: Gminne Towarzystwo Sportowe Phytopharm Nowe Miasto
Gdzie: Żerków - ul. Cmentarna przy Szkole Podstawowej
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Mini - 23 km, Mega - 41,5 km, Giga - 77 km, Młodzik - 10 km.
Więcej informacji: http://mtb.ke.pl/
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL