R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867460 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dwa tysiące trzystu kolarzy, rowerowy weekend w Miękini!

 

Bike Maraton i Szosowy Klasyk


W minioną sobotę odbyła się inauguracja największego cyklu maratonów MTB w Polsce. Bike Maraton w Miękini otworzył nowy, kolejny już 15 sezon zawodów rowerowych przeznaczonych dla amatorów i zawodowców uprawiających kolarstwo górskie. W sumie w imprezie udział wzięło ponad 2000 uczestników.

Tysiąc dziewięćset osób rywalizowało na przygotowanych trasach Mini, Mega i Giga maratonu, a ponad setka dzieci próbowała swoich sił w "Dziecięcym Bike Maratonie". Kilka minut po godzinie jedenastej wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn przywitał uczestników i oddał strzał z pistoletu startowego, po którym prawie dwutysięczny peleton kolarzy ruszył na trasy w terenie Nadleśnictwa Miękinia.

W czasie gdy na leśnych duktach i szlakach rowerowych rywalizowali uczestnicy maratonu, w centrum Miękini na boisku sportowym rozegrane zostały wyścigi dla dzieci. Najmłodsi rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a ich zmaganiom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i licznie zgromadzeni kibice. 

Około godziny 12.00 pierwszy na mecie Mini Maratonu zameldował się Robert Bachmatiuk z Głuszycy a kilkanaście minut później finiszowała najlepsza zawodniczka na dystansie Mini - Karina Kruk z Bystrzycy Kłodzkiej. Na dłuższym dystansie Mega liczącym 47 km rywalizacja trwała do ostatnich metrów. Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Zoń z Żywca reprezentujący ZVL Kreidler Sportiva. Kolejny na mecie pojawił się Gracjan Krzemiński (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM) a brązowy medal przypadł Rafałowi Adamczyykowi ( IM-Motion.pl). Wśród pań pierwsza trójka dystansu Mega w Miękini wyglądała następująco: Katarzyna Polakowska ( Romet MTB Team), Marta Gogolewska (Merx Team) i Aneta Imielska (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM).

Na koronnym dystansie Giga - Bike Maratonu trwała zacięta rywalizacja wśród zawodników zgłoszonych do nowo powstałej kategorii Elita. Zawodowcy mieli do pokonania dystans 65 kilometrów, który jednak nie rozstrzygnął kolejności do ostatnich metrów trasy. W iście sprinterskim finiszu, o długość koła najlepszy okazał się Bogdan Czarnota reprezentujący Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, drugi linię mety przekroczył Bartosz Janowski (Romet MTB Team). Trzecim miejscem musiał zadowolić się Piotr Kurczab (SGR Racing Team). Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) z czasem 2:37:35 h tryumfowała na dystansie Giga w kat. Elita kobiet, przed drugą w tym dniu Karoliną Kukułą i trzecią Anną Świrkowicz z Gdyni.

Gdy w niedzielę 19 kwietnia Michał Kwiatkowski po zaciętej i pasjonującej walce finiszował z uniesionymi rękoma w górze na kresce "Amstel Gold Race" w Miękini trwała równie zacięta rywalizacja w pierwszym Szosowym Klasyku. Ponad trzystu amatorów kolarstwa szosowego rywalizowało na pętli o długości 23 km. Do wybory były dwa dystanse: FUN - 2 rundy oraz PRO - 4 okrążenia, przebiegające drogami gminy Miękinia. Sportowej rywalizacji przyglądali się licznie zgromadzeni kibice na trasie wyścigu prowadzącego m.in. przez Mrozów, Wilkostów, Białków i Miękinię. Jak przystało na pierwsze wiosenne klasyki, rywalizacja od startu nabrała ostrego tempa. Liczne skoki i ucieczki poszarpały peleton na mniejsze grupki, a na ostatnią rundę dystansu PRO wyścig wyprowadzała trójka zawodników: Marcin Wolski z Opolskiego Centrum Rowerowego, Dominik Omiotek - Gatta Bike Team oraz Piotr Rakiewicz - GVT. Na kilka kilometrów do mety atak przypuścił Dominik Omiotek, który urwał z koła kolegów i samotnie dojechał do mety zwyciężając w pierwszym Szosowym Klasyku w Miękini.

Podczas sobotnich i niedzielnych wydarzeń nie zabrakło również atrakcji dla przybyłych kibiców. W miasteczku sportowym została utworzona strefa EXPO, w której można było zobaczyć m.in. najnowszą kolekcję rowerów marki Scott i odzież rowerową firmy Quest. Wszystkim aktywnym uczestnikom rowerowego weekendu towarzyszyła również firma SsangYong - oficjalny partner cyklu Bike Maraton, prezentująca najnowszą kolekcję samochodów koreańskiej marki. Energię i odpowiednie nawodnienie dla wszystkich uczestników gwarantowała firma Etixx, w barwach której ściga się mistrz świata, wspomniany Michał Kwiatkowski (Etixx - Quick Step).

Kolejna odsłona cyklu Bike Maraton już niebawem, 9 maja w Zdzieszowicach na zboczach Góry św. Anny. Na Szosowy Klasyk już dziś zapraszamy do Szklarskiej Poręby, gdzie w lipcu w ramach "Bike Week Szklarka Poręba" odbędzie się wiele wydarzeń przygotowanych dla miłośników kolarstwa.

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL