R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902255 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Zaczynamy w Dolsku

 

Z Wojciechem Gogolewskim rozmawia Piotr Kurek


Wojciech Gogolewski w swym poznańskim biurze przy ulicy Łużyckiej.
Fot. Piotr Kurek

– Zima minęła, kwiecień ma coraz bardziej słoneczny wymiar - czas na maratony MTB pod pana sztandarem.

– Zaczynamy w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, w Dolsku. Naszym, dobrym wielkopolskim mateczniku kolarskim. Już od kilku lat organizowane przeze mnie maratony zawsze mają swą coroczną inaugurację w tym właśnie miejscu.

– Zadbał pan o to, jak w poprzednim sezonie, by rodzice mogli startować w maratonie MTB, mając zapewnione bezpieczeństwo swych dzieci?

– Zawodniczki i zawodnicy i mogą przyjechać do Dolska ze swymi pociechami i na czas swej jazdy powierzyć je Rowerowemu Przedszkolu. Wyszliśmy z tą inicjatywą trzy lata temu, przyjęła się nad wyraz dobrze i zawsze mieści się ono w ramach miasteczka zawodów.

– Przed dwoma laty , na zakończenie sezonu, w Łopuchowie wyszedł pan z pomysłem sektora 28, czyli rajdu turystycznego z duszą. Czy będzie to kontynuowane?

– Tak. Uczestnicy rajdu pojadą w Dolsku na swych najczęściej turystycznych rowerach po innej trasie niż maratończycy MTB. Ruszą w drogę o godzinie 10.00, poprowadzi ich Andrzej Billert - postać wielce zasłużona dla turystyki rowerowej w Wielkopolsce. Jak zwykle, będzie to jazda w nieznane - z przewodnikiem o dużej wiedzy literacko-historycznej.

– Jaką trasę przygotował pan dla startujących w Dolsku?

– W tym roku i w Dolsku, i w pozostałych ośmiu lokalizacjach, postaram się wyzyskać wszelkie możliwości terenów, po których pojadą zawodniczki i zawodnicy. Każda górka, wzniesienie, podjazdy, wszelkie trudności nie ułatwią jazdy startującym. Wsłuchując się w głosy maratończyków, wyciskam w tym roku jak z cytryny to, co się tylko da w wielkopolskim pejzażu maratonów: od Dolska do Łopuchowa.
 
– Od lat poprawia się organizacja pańskich maratonów, przybywa sponsorów. Jak będzie w tym roku?

– Mamy know-how organizacji całego cyklu. Załoga, ta bezimienna, z reguły niewidoczna dla uczestników jest coraz sprawniejsza. Mamy wiernych partnerów, dzięki którym możemy przeprowadzić imprezę na odpowiednim poziomie. W tym roku podczas każdej edycji wśród wszystkich uczestników zawodów (zawodników i kibiców) będzie losowane prawo do weekendowego użytkowania najnowszego modelu samochodu Volkswagen T-Roc (wielkie dzięki dla firmy Krotoski-Cichy). Od najbliższej niedzieli startujemy, rywalizujemy, wzbogacamy historię wielkopolskiego kolarstwa górskiego. Zaczynamy 8 kwietnia w Dolsku, kończymy 22 września w Łopuchowie.

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018

8 kwietnia - Dolsk
29 kwietnia - Czerwonak
27 maja - Wyrzysk
3 czerwca - Chodzież/ Mistrzostwa Wielkopolski
24 czerwca - Skoki
8 lipca - Mściszewo
5 sierpnia - Suchy Las
19 sierpnia - Pobiedziska
22 września - Łopuchowo

8 kwietnia 2018
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 11.15 - Mega, 11.30 - Mega. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8.30 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 24 km, Mega - 56 km.
Więcej informacji: http://gpmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL