Jestes 41033655 gosciem na naszej stronie
1018 startujących w Murowanej Goślinie

Zimnawo, słonecznie i bardzo szybko

1018 kobiet i mężczyzn wystartowało dziś w maratonie MTB, którego trasa wiodła z Murowanej Gośliny przez najpiękniejsze miejsca Puszczy Zielonka na metę - do Murowanej Gośliny. Cykl Powerade® Suzuki MTB Marathon 2011 rozpoczął się od przekroczenia granicy tysiąca uczestników udanej imprezy sportowo-rekreacyjnej.

Burmistrz Murowanej Gośliny wita uczestników niedzielnego maratonu MTB.

Zbigniew Krzeszowiec (8) i Wojciech Halejak (1152) podczas dynamicznego zjazdu z Dziewiczej Góry.

W niedzielę było zimnawo, świeciło słońce i zawodnicy jechali naprawdę szybko. I to we wszystkich kategoriach wiekowych na trzech dystansach: Mini, Mega, Giga.

Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (3003) przejechała dystans Mini w czasie 02:07:13 h. I z uśmiechem zjechała z Dziewiczej Góry.

Na dystansie Giga wystartowało 178 pań i panów. Do Murowanej Gośliny przyjechał kwiat polskich maratończyków MTB. 105 kilometrów ci najlepsi przejechali w 3 godziny 30 minut i walka o pierwsze miejsce rozegrała się na ostatnich metrach, jak w wyścigu szosowym. Różnica między Bartkiem Banachem (pierwsze miejsce) a szóstym Przemysławem Ebertowskim wyniosła 21 sekund. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech kolarzy Mroza (bracia Banachowie, Wojciech Halejak), doświadczony Andrzej Kaiser i na dziesiątym miejscu (niespodzianka, szczere gratulacje) Sebastian Swat z Poznania.

Piotr Kosmala (1157), dyrektor sportowy grupy Mróz ActiveJet, podczas zjazdu z Dziewiczej Góry.

...
89. 1 K3 1977 Urszula Luboińska 1977 Eclipse BikeTires.pl 04:16:10 (najlepsza z pań)
Sklasyfikowano 178 startujących.

Rywalizację na dystansie Mega wygrał Oskar Pluciński z Konina, na Mini najszybszy był Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (obaj Shimano Polska). Najlepszą kobietą na Mega była poznanianka Weronika Rybarczyk (107 w open, 1 K2 1223,1991 Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. 02:41:16), na Mini zaś - Agnieszka Lewandowska (7 w open 1 K2 1354,1985 Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. 01:35:35).

Dystans Mega na 340. miejscu ukończył Tomasz Łęcki (burmistrz Murowanej Gośliny - gospodarz imprezy). Przed rokiem też jechał dystans Mega i zajęło mu to 3 godziny 31 minut. Dzisiaj włodarz Murowanej Gośliny, rocznik 1966, dystans 68 km pokonał w 3 godziny 24 minuty 23 sekundy. Jakby nie patrzeć, postęp jest wyraźny - całych siedem minut. Myślę jednak, że temu osobistemu sukcesowi burmistrza musi sprzyjać ten oto publiczny, policzalny fakt, że dziś w Murowanej Goślinie stanęło na starcie ponad tysiąc osób.

Na trzech dystansach sklasyfikowano łącznie 986 zawodników (Giga - 178, Mega - 495, Mini - 309).