R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625584 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro maraton MTB w Mosinie

 

Dwa dystanse do pokonania na terenie
Wielkopolskiego Parku Narodowego


Jezioro Góreckie - jedno z najpiękniejszych w Wielkopolsce. Maratończycy MTB objadą je jutro z lewej strony. Zdjęcie wykonane dzisiaj, 4 czerwca, przed zachodem słońca.

Jutro (niedziela, 5 czerwca) o godzinie 11 w Mosinie rozpocznie się maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami - 38 i 76 kilometrów i pedałować będą w jednym z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolsce.

Wielkopolski Park Narodowy. Wiele jezior, przepiękne lasy, piaszczyste drogi, trochę bruku, zjazdy i podjazdy - takie jest jedno z magicznych miejsce w naszym regionie. Znam je od kilkudziesięciu lat i cieszę się, że maraton MTB, organizowany przez Wojciecha Gogolewskiego, w niedzielę odbędzie się w tym właśnie miejscu.


Jutro w tym miejscu do sportowej rywalizacji ustawią się zawodniczki i zawodnicy.

Zawodniczki i zawodnicy wystartują o godzinie 11 z Pożegowa, zjadą do centrum Mosiny i pokażą się jej mieszkańcom, następnie pojawią się na ulicy Pożegowskiej. W miejscu, gdzie są tory nieczynnej od lat linii kolejowej do Osowej Góry, nastąpi start ostry. Stąd aż do ulicy Skrzyneckiej na Pożegowie panie i mężczyzni będą pedałować 1000 metrów pod górę (przed prawie rokiem Marcin Sapa w tym miejscu przygotowywał się do kolarskich mistrzostw świata w Australii).
 


Ta strzałka znajduje się na drugim kilometrze trasy (bruk).

Później będzie krótki odcinek bruku i jazda po leśnej, bardzo piaszczystej dróżce. Dziś objechałem spory fragment trasy jutrzejszego maratonu na rowerach górskich. Jest ona oznakowana bez zarzutu (niebieskie tabliczki i białe strzałki na nich).

Dzisiaj w biurze zawodów, już po 19, dowiedziałem się, że w sobotę do rywalizacji zgłosiło się ponad 60 osób, w tym znani maratończycy: Jan Zozuliński, Piotr Siebert i Mateusz Rybczyński - wszyscy z Poznania. Dzisiaj bardzo wielu zawodników na najważniejszych fragmentach trasy ostro trenowało.

xxx

Zapowiada się wielka impreza w przepięknej okolicy. Zapraszam jutro do Mosiny, której okolice znam od dziecka, znam bardzo dobrze. To może być w niedzielę i w przyszłości jeden z najbardziej kultowych maratonów MTB w Polsce.

                                                                                 Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL