R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625010 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przemysław Rozwalka
w zwycięskim solo do mety

 

Słoneczny maraton MTB w Smyczynie


Przemysław Rozwalka na najwyższym stopniu podium. Smyczyna, 22 czerwca 2019.
Fot. Piotr Kurek


Przemysław Rozwalka wygrał dziś maraton MTB w Smyczynie w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Dystans 62 kilometrów pokonał w czasie 2 godzin 11 minut 16 sekund. Na metę przyjechał solo, 1 minutę 41 sekund przed najgroźniejszymi rywalami.
 

Smyczyna, niewielka wieś pod Lipnem, od kilku już ładnych lat jest miejscem, gdzie odbywają się maratony MTB. Tak też i było dziś, w słoneczny czerwcowy dzień. Było ciepło dla wszystkich, dla niektórych startujących za gorąco.

Na jazdę i rywalizację sportową w takich warunkach zdecydowało się dokładnie 149 osób. Najwięcej na Mini (31 km), bo aż 99. Z trasą Mega (cztery rundy po 15,5 km) wadziło się 19 mężczyzn i cztery kobiety. Rywalizowało także 10 juniorów oraz 15 młodzików i 2 młodziczki.

Ziemia Leszczyńska ma dobrych maratończyków MTB. Do takich trzeba zaliczyć Przemysława Rozwalkę, Michała Stachowskiego, Przemysława Papieża, Bartosza Wujczaka czy też Mirosława Kajocha, którzy dziś po starcie odjechali rywalom. Przez dwie rundy jechali razem, zgodnie współpracując. – Na piątym kilometrze trzeciej rundy mocniej nacisnąłem na pedały, odskoczyłem dobrze mi znanym kolegom i w swoim tempie zmierzałem do mety - mówił za linią mety zwycięzca. Utrzymał prowadzenie i na finiszową kreskę zamledował się 1 minutę 41 sekund przed drugim na mecie Michałem Stachowskim, trzeci był Przemysław Papież (obaj w tym samym czasie).

Z najdłuższym dystansem wadziły się cztery panie. Triumfowała Magdalena Musielak przed Kingą Mocek i Joanną Wysoczańską. Czwarta była Iwona Chyła, która po niedawnym upadku zdecydowała się na start na trasie 62 km i dzielnie dojechała do końcowej kreski.

Na Mini triumfowali Wojciech Mizuro i Renata Głód. Najlepszym juniorem okazał się Patryk Krzyżyński, młodziczką - Alicja Węgierska, młodzikiem Jakub Klimpel.

By być w zgodzie z faktami, należy dodać, że swą wyścigową zabawę miały dzieci od lat 3 do 11.

Imprezę zorganizował KS Orzeł Lipno, najlepsze zawodniczki i zawodników honorowali: wójt gminy Lipno Łukasz Litka, Robert Konieczny oraz gospodarze Rancha Smyczyna - Zbigniew i Marek Grześkowiakowie.

                                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL