R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571670 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maraton MTB po leśnych duktach
13 marca 2002 w urokliwym Bledzewie

 
Impreza z charytatywnym przesłaniem
 

Urokliwy rynek w Bledzewie.
Fot. archiwum Piotra Kurka
 
W niedzielę 13 marca rynek w Bledzewie zaroi się przed południem fanami rowerów, którzy zjawią się tutaj, by rywalizować w maratonie MTB. Impreza ma charytatywne przesłanie, zaś jej uczestnicy zmierzą się z trzema dystansami: Mega - 39 km, Mini - 27 km i Fun - 8 kilometrów. Trwają zapisy.
 
Bledzew w powiecie międzyrzeckim (na pograniczu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej) jest wsią, bardzo urokliwą. Piękna dodają jej rzeka Obra i lasy. Miejscowość, która przez ponad 400 lat miała status miasta, ma ciekawą historię. Dziś o niej głośno za sprawą miejscowych entuzjastów kolarstwa - Andrzeja Musialskiego i jego kolegów, jak i bardzo pracowitej i energicznej pani wójt Małgorzaty Musiałowskiej. 
 
– Trasa jest już wyznaczona - mówi Andrzej Musialski, znany zawodnik z maratonów Grand Prix Kaczmarek Electric. – Miasteczko zawodów będzie zlokalizowane na rynku w Bledzewie, natomiast start do maratonu MTB nastąpi w okolicach stadionu sportowego. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z trzema dystansami: Mega - 39 km, Mini - 27 km i Fun - 8 kilometrów. Wszyscy oni pojadą leśnymi dukatmi w malowniczej okolicy - podkreśla. I dodaje: – O godzinie 11:00 ruszą w drogę ci z trasy najdłuższej, o 11:05 - pozostali.
 
Organizatorzy wykorzystają 13 marca odcinki specjalne z poprzednich maratonów, które odbywały się w Bledzewie i Gorzycy, przygotowane przez Marka Jarosa i Andrzeja Musialskiego.
 
Impreza ma charakter charytatywny, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Szymona Mendyka z miejscowości Sokola Dąbrowa (gmina Bledzew).
 
Zgłoszenia dokonywać można wyłącznie drogą elektroniczną (https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/.../wyscig...). Tamże wysokość opłaty startowej, konto organizatora oraz lista już zgłoszonych zawodniczek i zawodników.
 
Zawody organizują: Stowarzyszenie Obra Bike Gmina Bledzew, Urząd Gminy Bledzew oraz firma Szczepan Bike Giant z Gorzowa Wielkopolskiego.
 
27 lutego odbędzie się objazd trasy maratonu. Zbiórka chętnych o godzinie 10:30 przy stadionie sportowym w Bledzewie. Po pokonaniu 27 kilometrów będzie czas na dobrą kawę i ciastka.
 
                                  Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL