Jestes 41038334 gosciem na naszej stronie
Jedenaście mistrzowskich koszulek

Andrzej Kaiser z Bytowa i inni...

Zrelaksowany Andrzej Kaiser, Aleksandra Zygmont, Piotr Pawlak, Sławomir Pituch i Wojciech Gogolewski. Wyrzysk, 5 czerwca 2016.

Andrzej Kaiser z Bytowa w niedzielę najszybciej pokonał dystans Mega w Wyrzysku podczas amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Maratonie MTB. Trasę długości 58 kilometrów przejechał w czasie 1 godziny 58 minut 9 sekund. Został championem w tej odmianie kolarskiego żywiołu w kategorii M4 na rok 2016.

– Od początku narzuciliśmy bardzo mocne tempo, ja i Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży. Razem startujemy w barwach teamu Euro Bike Kaczmarek Electric, znamy swe sportowe możliwości. Taka próba zaskoczenia rywali okazała się słuszna. I tak prawie do końca jechaliśmy wspólnie - mówi zawodnik z Bytowa, jeden z najbardziej rozpoznawalnych kolarzy górskich w Polsce.

– W końcówce przyspieszyłem i wygrałem. Na ostatnich metrach musiałem uważać, gdyż widziałem jak opada dmuchany balon mety (chwilowy brak prądu) - śmieje się sympatyczny 42-latek. – Jestem wysoki, musiałem schylić głowę, by o niego nie zahaczyć.

Najlepsze panie na trasie Mega. Na najwyższym miejscu podium Katarzyna Hendrzyk-Majewska.

Andrzej Kaiser został mistrzem Wielkopolski w maratonie MTB, w kategorii M4. Drugi w tym przedziale wieku był Przemysław Mikołajczyk z Konina (Agrochest Team), były kolarz szosowy. Trzeci Piotr Cibart ze Szczecina (Baltic Home Świnoujscie).

W niedzielę w Wyrzysku rywalizowano o jedenaście koszulek mistrzowskich. Jedną z nich zdobył Hubert Semczuk z Wyrzyska (MW Invest Group, kategoria M2), który na mecie pojawił się jako drugi za Andrzejem Kaiserem ze stratą 46 sekund. Jechał u siebie, zna trasę jak mało kto i wieku 20 lat (dwadzieścia jeden ukończy w sierpniu) marzą mu się zwycięstwa w maratonach MTB. Jego sukces najbardziej przeżywał ojciec Piotr, oklaskiwali go sąsiedzi i także pani burmistrz miasta Bogusława Jagodzińska.

Rafał Chmiel pewnie wygrał rywalizację w M4. Przyjechał ze Strzelec Krajeńskich (FSD Sport), gdzie uczy wychowania fizycznego. Jest animatorem sportu i rekreacji w swoim mieście, 18 czerwca z kolegami i przyjaciółmi zaprasza na miejscowy Stadion Sportowy na maraton MTB. Atrakcyjne nagrody czekają, także premie finansowe, zaś sama impreza została zgłoszona do Polskiego Związku Kolarskiego.

Rafał Chmiel (z lewej) był czwarty w klasyfikacji open i pierwszy w M4. Na zdjęciu z Przemysławem Mikolajczykiem i Adamem Kioną.

O koszulki mistrzowskie dzielnie walczyły panie. W kategorii K2 pewnie, z przewagą 12 minut, zwyciężyła Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), w K3 Magdalena Musielak (Orzeł Lipno), w K4 Sylwia Stachowiak z Poznania (Bieniasz Rowerownia Team), w K4+ Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Poznania (Med Bike Team).

Najmłodszym posiadaczem mistrzowskiej koszulki został Karol Maj (UKS Sportowiec Piła). Zawodnik z rocznika 1999 uzyskał czas 2:14:57 i w tym roku pokazał swe sportowe możliwości nie tylko w maratonach MTB, ale i w wyścigach przełajowych.

W M5 wygrał Andrzej Jackowski ze Starej Łubianki (Cellfast MTB Team). Pan Andrzej, rocznik 1962, w tym roku odniósł już wiele innych sukcesów, ale ten z Wyrzyska zapewne będzie sobie bardzo cenił.

Andrzej Jaroszonek z Barlinka na najwyższym stopniu podium.

Andrzej Jaroszonek z Barlinka jest rówieśnikiem Czesława Langa (1955). Obaj trenowali przed laty kolarstwo w Baszcie Bytów. Obaj spotkali się niedawno w Gdańsku na wyścigu szosowym, gdzie w kategorii M6 na metę przyjechali prawie razem Lang, Jaroszonek i Krzysztof Sujka. W Wyrzysku jubiler z Barlinka był poza zasięgiem rywali, następnego wyprzedził o ponad 6 minut.

I wreszcie najstarszy mistrz Wielkopolski w maratonie MTB 2016 (M6+). Jan Dymecki z Czaplinka (rocznik 1948) kocha kolarstwo nad wyraz. Jest wierny od lat ekipie z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), jest jej dobrym duchem i przysparza jej sukcesów.

Andrzej Kaiser na najwyższym stopniu podium.

Tych jedenaście nazwisk - Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Magdalena Musielak, Sylwia Stachowiak, Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Karol Maj, Hubert Semczuk, Rafał Chmiel, Andrzej Kaiser, Andrzej Jackowski, Andrzej Jaroszonek i Jan Dymecki - jest najlepszą z możliwych ilustracji, że poziom sportowej rywalizacji amatorów w Wyrzysku na ładnej i zarazem trudnej trasie był wysoki.

I jeszcze jedno: z jedenastu aż cztery tytuły mistrzowskie wywalczyli kolarze ekipy Piotra Pawlaka z Poznania, czyli Euro Bike Kaczmarek Electric Team.