R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832058 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Skoki przyjazne fanom MTB

 

Pogoda oszczędziła maratończyków


Coraz więcej kobiet startuje w maratonach MTB. W Skokach na jazdę na trasie Mini zdecydowały się 52 panie, na Mega - 8. 
Fot. Piotr Kurek  

Pogoda oszczędziła fanów kolarstwa górskiego, którzy w niedzielę przyjechali rywalizować do Skoków w piątej już odsłonie cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Tym razem, po zakończeniu roku szkolnego i przed rozpoczęciem wakacji, ochotę na ściganie wyraziło niecałe 500 osób.

W sobotę nad Skokami przeszła deszczowa nawałnica. Jej skutki - podmyte pobocza drogi wojewódzkiej 196 - mogli w niedzielę zauważyć startujący. Na szczęście, wczoraj nie padało i nie utrudniło to organizatorom przeprowadzenia imprezy.


Patryk Krajewski (z lewej) ruszył najszybciej na trasę Mini.
Fot. Piotr Kurek

Na trasę Mega (70 km) ruszyło 119 osób, w tym osiem kobiet. Najmocniej od początku pojechali Michal Górniak i Bartłomiej Oleszczuk z Poznania (obaj Duda-Cars TP LINK Rybczyński Bikes). Pierwsi pokonali pierwszą rundę, na drugiej nie dali się dogonić żadnemu zawodnikowi. Na finiszu szybszy był Bartłomiej Oleszczuk przed Michałem Górniakiem. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Laszczykowi ze Sławna (Agrochest Team).

Trzy najlepsze panie na Mega to 1. Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Monika Uryzaj z Poznania (Duda Cars TP LINK Rybczyński Bikes), 3. Dominika Nowacka z Poznania (Polart Nutraxx Team).


Najlepsi na Mega: Ryszard Żurowski za Michała Górniaka (2. miejsce), Bartłomiej Oleszczuk (1. miejsce), Mateusz Laszczyk (3. miejsce), Radek Lonka (4. miejsce), Piotr Cibart (5. miejsce) i Wojciech Polcyn (6. miejsce). Z lewej skarbnik miasta i gminy Aleksandra Kamińska.
Fot. Piotr Kurek

Z dystansem Mini (33 km) zmierzyło się 348 startujących, w tym 52 panie. Na linię mety jako pierwszy wjechał Patryk Krajewski z Poznania przed Piotrem Marciniakiem (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Dorianem Karczewskim z Lechlina (Merx Team).

Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) bezapelacyjnie wygrała rywalizację na Mini w czasie 1:19:39 przed Kingą Styczyńską z Poznania (Colex Racing Team) - 1:26:11 i Ewą Gajdą ze Swarzędza - 1:26:36.


Maciej Kycler z Poznania (z prawej), na zdjęciu z rodzicami i znajomymi, ma 18 lat i regularnie triumfuje w kategorii M-1 na Mega.
Fot. Piotr Kurek

Obywatel Wielkiej Brytanii Graham Crawford (wykładowaca języka angielskiego na UAM) z czasem 1:26:27 zajął 120. miejsce w klasyfikacji open na trasie Mini.

Najlepsze zawodniczki i najlpepszych zawodnikow honorowali burmmistrz Skoków Tadeusz Kłos oraz skarbnik miasta i gminy Aleksandra Kamińska.

Następna edycja Bike Cross Maraton Gogol MTB 10 lipca w Mściszewie (gmina Murowana Goślina) nad Wartą.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL