R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878504 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To będzie piękny wyścig!

 

Bytów ugości w sobotę piątą edycję
Skandia Maraton Lang Team 2013


Tak przed rokiem, 22 lipca 2012, ścigali się maratończycy na dystansie Mini.

Już 15 czerwca do Bytowa po raz drugi z rzędu zawitają miłośnicy MTB. Wszystko za sprawą Skandia Maraton Lang Team. W ubiegłym roku na starcie wyścigu w rodzinnym mieście Czesława Langa stawiło się blisko 900 kolarzy. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już w sobotę!

- Trasy, którymi będzie przebiegał maraton, to ścieżki, na których stawiałem swoje pierwsze kolarskie kroki w drodze do profesjonalnej kariery. Dlatego tak lubię tu wracać. Bytów jest mi szczególnie bliski - mówi Czesław Lang.

- Trasa maratonu będzie niezwykle malownicza, pofałdowana, trudna z małą liczbą płaskich odcinków. Będziemy na Pomorzu - a kolarze będą się mogli poczuć, jak w górach. To będzie piękny wyścig - dodaje dyrektor generalny Lang Team.

Ściganie i zwiedzanie

Zawodnicy będą się ścigać na wyjątkowo malowniczych trasach. Bytów to przepiękne kaszubskie miasto w województwie pomorskim. Położenie na Kaszubach wśród pagórków, lasów i licznych jezior sprawia, że jest ono niezwykle atrakcyjne.

- Naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Skandynawski lądolód zadbał o to, by zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub. W samym mieście mamy też wiele zabytków godnych odwiedzenia - najciekawszym jest XIV-wieczny zamek - mówi Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa.

Cztery dystanse

Podczas Skandia Maraton Lang Team zawodnicy mają do wyboru 4 dystanse: Rodzinna Parada (8km), Mini (35km), Medio (63km) i najdłuższy odcinek - Grand Fondo (91km).

- Mam nadzieję, iż tegoroczna odsłona Skandia Maraton Lang Team w Bytowie będzie równie udana, jak ta z roku 2012 i przyciągnie do naszego miasta rzesze miłośników kolarstwa - dodaje Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. - Zapraszamy więc 15 czerwca do Bytowa! - kończy.

Relacja z Bytowa w TVP

Na relacje ze Skandia Maraton Lang Team w Bytowie zapraszamy do Telewizji Polskiej. Pierwsza z nich w niedzielę, 16 czerwca, na antenie TVP 1, o godz.: 16.50, tuż przed programem "Teleexpress".

15 czerwca
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Bytowa - współorganizator
Gdzie: Bytów
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, 11,10 - Medio, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 8 km, Mini - 35 km, Medio - 63 km, Grand Fondo - 90 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL