R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190307 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Marcin Sapa w dobrej formie

 
Maraton MTB w Jeziorkach
 

Mariusz Chyła (2. miejsce), Marcin Sapa - zwycięzca, Krzysztof Paterka - 3. miejsce. Trzech najlepszych zawodników w kategorii M4 na dystansie Mega (60 km). Z lewej burmistrz Osiecznej Stanisław Glapiak, Anna Ciesiółka - przedstawicielka głównego sponsora, z prawej Wojciech Mizuro - organizator imprezy w Jeziorkach.
Fot. Piotr Kurek  
 
Marcin Sapa zjawił się dziś w Jeziorkach koło Osiecznej, wystartował w maratonie MTB na dystansie Mega (60 km), w klasyfikacji open zajął 5. miejsce i pierwsze w swej kategorii wiekowej M4. Co tu dużo mówić, był gwiazdą niedzielnej imprezy pod Lesznem.

Wielkopolski kolarz spod Konina w swej bogatej karierze sportowej zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigu elity mężczyzn ze startu wspólnego (Złotoryja - 2008), dwa lata jeździł w barwach włoskiej grupy zawodowej Lampre i w roku 2009 jako jej zawodnik startował w Tour de France i go ukończył.

Cztery lata temu zakończył szosową przygodę z rowerem, ale wrócił niedawno, niecały miesiąc temu, do rowerowej rywalizacji. Tym razem w maratonach MTB. 20 sierpnia startował w Pobiedziskach (Bike Cross Maraton Gogol MTB) i wygrał w kategorii M4 (rocznik 1976). Przed tygodniem w zawodach w tym samym cyklu w Stęszewie znów był pierwszy w M4.
 
Najstarsi uczestnicy dziecięcych wyścigów, w których wzięło udział 142 młodych entuzjastów kolarstwa.
Fot. Piotr Kurek

I dziś pojawił się w Jeziorkach, gdzie startujący mieli do pokonania trudne 60 kilometrów. Wygrał Maciej Kasprzak z Poznania (Real 64-sto) przed Grzegorzem Grabarkiem z Zielonej Góry i Mateuszem Lewandowskim z Orchowa (obaj też Real 64-sto), czwarty na finiszowej kresce zameldował się Paweł Wasiński z Kąkolewa (Strefasportu.pl MV Invest Group), za nim przyjechał jako piąty open Marcin Sapa - znów pierwszy w M4.

242 osoby ścigały się dziś w Jeziorkach w imprezie o nazwie Ciesiółka Auto Group Real 64-sto Maraton MTB. Większość na Mini (38 km), pozostali na Mega i Hobby (22 km). W czterech wyścigach z radością, zapałem i entuzjazmem pedałowały dzieci - aż 142.
 

Uczestniczki maratonu MTB na trasie Mini w Jeziorkach, po prawej debiutantka w takiej imprezie.
Fot. Piotr Kurek

O poranku było deszczowo, ale zawody kończyły się sympatycznie - przy sprzyjającej pogodzie, z ładnymi nagrodami. Wręczali je Stanisław Glapiak - burmistrz Osiecznej, Anna Ciesiółka - przedstawicielka głównego sponsora i Wojciech Mizuro - kolarz (był dziś pierwszy na Mini), prezes Stowarzyszenia 64-sto i główny organizator dzisiejszej imprezy.

Wrześniowe Jeziorki 2017 były, przede wszystkim, przeglądem siły leszczyńskiego kolarstwa MTB. Teamów na tej ziemi, zasobnej w rozmaite talenty i gospodarnej, jest sporo, w każdym z nim są dobrzy zawodnicy i wcale nie gorsze panie. Znają się oni dobrze od sportowej strony i swymi umiejętnościami sprawiają, że Leszczyńska Liga Rowerowa (w każdej edycji) gwarantuje wysoki poziom rywalizacji.
 

                                                     Piotr Kurek

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL