R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632115 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dolsk czeka na pasjonatów MTB

 

Podjazd na punkt widokowy w Krupczynie
będzie atrakcją dla maratończyków


Trasa niedzielnego maratonu MTB w Dolsku.

– Wszystko już jest przygotowane, zapięte na przysłowiowy ostatni guzik - powiedział w sobotę 21 kwietnia, w samo południe, Witold Opielewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku. – Trasa w tym roku będzie ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB. Ruszą honorowo na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojadą do drogi wojewódzkiej 434 i po jej przekroczeniu rozpocznie się ściganie na całego - mówi Witold Opielewicz.

– Dolsk, Błażejewo, Włościejowice (to około 10 km od startu) i z powrotem w stronę Dolska. Będzie to jazda po lasach, polach - bardziej urozmaicona niż przed rokiem i dwoma, gdy w Dolsku odbywały się maratony MTB. Przed Trąbinkiem nie zabraknie podjazdu, później pedałowanie polnymi drogami i ścieżkami w stronę Dolska. Tutaj startujących czekać będzie niespodzianka - wjazd na punkt widokowy (Dolsk-Krupczyn), zjazd i jeszcze raz podjazd. Osiedle Jaskółki, Lubiatówko i przepiękne tereny leśne wokół Brzedni - to kolejne miejsca na trasie niedzielnego maratonu MTB w Dolsku. Meta znajdować się będzie na terenie ośrodka Villa Natura. Dystans Mini liczy 36 kilometrów, ci z Mega pokonają 72 kilometry, wyjaśnia Witold Opielewicz.


Witold Opielewicz (z lewej) od lipca 2000 roku szefuje Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dolsku. Na zdjęciu z gwiazdami polskiego MTB. Dolsk, 10 kwietnia 2010.

Dla Witolda Opielewicza, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku, to kolejna duża impreza kolarska. Przed trzema laty, w 2009 roku, właśnie w Dolsku współorganizował Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, przed rokiem w Śremie pomagał działaczom Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów w przeprowadzeniu Mistrzostw Polski mastersów w kolarstwie szosowym. To także współorganizacja wyścigów szosowych na trasie Dolsk- Borek Wielkopolski i Borek Wielkopolski - Dolsk. W tym roku w czerwcu Witold Opielewicz po raz kolejny, rok po roku, zorganizuje Mistrzostwa Polski mastersów w kolarstwie szosowym oraz międzynarodowy półmaraton biegowy I BASF Śrem.

Jest dyrektorem M-GOSiR w Dolsku od lipca 2000 roku. Zorganizował dziesiątki imprez sportowych, w tym także kolarskich. Zna okolice jak rzadko kto i maratończycy zapewne jutro docenią to, że trasa niedzielnych zmagań będzie poprowadzona właśnie w ten sposób. By pokazać w pełni urodę Dolska i jego okolic - krainy dziesięciu jezior. I miejsca, gdzie od połowy lat 90. XX wieku w dużym stopniu formowało się oblicze polskiego kolarstwa za sprawą Wojciecha Mroza i jego zaangażowania w ten piękny rodzaj sportu.
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL