R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878627 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Silna stawka zawodników w Trzebani

 

W niedzielę inauguracyjny maraton
z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Las pod Trzebanią jest od lat miejscem rywalizacji pasjonatów MTB.
Fot. Piotr Kurek

Adam Adamkiewicz, Bartosz Banach, Mikołaj Dziewa, Mariusz Gil, Grzegorz Grabarek, Filip Jeleniewski, Andrzej Kaiser, Bartosz Kołodziejczyk, Piotr Konwa, Patryk Krajewski, Piotr Krawczyk, Mateusz Mróz, Przemysław Rozwalka, Hubert Semczuk, Miłosz Zwierski - tak przedstawia się lista kandydatów do zwycięstwa w niedzielnym maratonie MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, który odbędzie się w Trzebani pod Lesznem.

Barbara Borowiecka, Marlena Droździok, Izabela Gościańska, Zuzanna Madaj, Sabina Rzepka, Małgorzata Zellner - to nazwiska najmocniejszych pań, które zgłosiły swój udział w inauguracyjnej imprezie prestiżowego cyklu.

Zgłosiło się i opłaciło swój udział 414 osób. – Trasa została już wyznaczona - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu od kilku lat. – Runda liczyć będzie około 30 kilometrów. Startujący na Mini pokonają ją raz, ci z Mega - dwa razy. Pasjonaci MTB rywalizować będą w urokliwym lesie, gdzie nie zabraknie zjazdów, podjazdów, zakrętów i bruku. Wielkość przewyższeń na okrążeniu to około 700 metrów - objaśnia Wojciech Mizuro, szef teamu REAL 64-sto z Leszna.

Zawody w Trzebani inaugurują tegoroczny cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Miał się on rozpocząć 29 marca w Rydzynie, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki organizatorom. W zmienionej sytuacji społeczno-zdrowotnej musieli oni na nowo opracować reguły sportowego współzawodnictwa. W tym roku elita kobiet i mężczyzn ścigać się będzie na dystansie Mega (znika Giga) - to pierwsza ważna zmiana. Druga dotyczy reguł zgłaszania do zawodów: tylko on-line, opłaty także tą drogą. Wprowadzone zostały limity startujących, start w grupach po 150 osób - co 15 minut.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 rozpoczyna nowy sezon w ładnym miejscu. Znają je dobrze ci wszyscy, którzy startują od lat w imprezach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Także i teraz jeden z jej animatorów Wojciech Mizuro wielce pomaga w organizacji niedzielnych zawodów.

Spotykamy się w Trzebani. Miło będzie zobaczyć Andrzeja Kaisera i Mariusza Gila, znanych wielce pasjonatów MTB i byłych reprezentantów Polski, miłe Panie, jak również obiecującą młodzież. Ta z Leszna, Kacper Fiszer i Jakub Mądry, zna te okolice i będzie zapewne chciała wykorzystać ten atut. I wszystkich innych fanów jazdy po nierównościach, piachu i lesie.

Spotykamy się w Lesznie. Oby tylko pogoda dopisała na spóźnioną inaugurację prestiżowego cyklu maratonów MTB.

I jeszcze jedno: organizatorzy zapraszają do licytacji numeru startowego 1 Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Właściciel numeru będzie mieć prawo startu z pierwszej linii 1 sektora podczas wszystkich imprez Kaczmarka. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na wsparcie Katarzyny Konwy i Rity Malinkiewicz w ich wyścigu do zdrowia #StrongRittAndKate, cena wywoławcza to 1 złoty. Koniec licytacji jutro, 29 lipca, o godzinie 21.00. Pieniądze należy wpłacać do skarbonki: https://pomagam.pl/kasia_rita, więcej szczegółów na ten temat na Facebooku (Kaczmarek Electric MTB).

                                Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL