R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867572 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil i Michał Górniak najlepsi
w maratonie MTB w Krzywej Wsi

 

300 startujących ścigało się dzisiaj pod Złotowem
w kolejnej edycji Grand Prix Wielkopolski


Ruszyli na dystansie Mini. Ponad 300 zawodniczek i zawodników uczestniczyło dziś w zjawiskowym maratonie MTB w Krzywej Wsi pod Złotowem.

W niezwykle udanej imprezie, jaka odbyła się dziś w Krzywej Wsi pod Złotowem - maratonie MTB z cyklu Grand Prix Wielkopolski, wystartowało trzysta zawodniczek i zawodników. Wielką klasę pokazali zwycięzcy na dystansie Mega (72 kilometry) - Mariusz Gil (Strzelce Krajeńskie) i Mini (36 km) - Michał Górniak (Piła). Wśród pań na tych dystansach triumfowały (Mega) - Daria Kasztarynda (Chodzież) i Mini - Agnieszka Torba (Buk).

Na dystansie Mini ścigało się ponad 200 zawodniczek i zawodników, na Mega - prawie stu. Trasa, obmyślona i wytyczona przez Wiesława Fidurskiego (społecznika wielkiej klasy), spodobała się startującym, którzy musieli zmierzyć się w Brzuchową Górą (208 metrów nad poziomem morza), wieloma zjazdami i podjazdami.


Mariusz Gil, najlepszy polski kolarz przełajowy, kończy zwycięsko jazdę w Krzywej Wsi na dystansie Medio (72 km).

Na dystansie Mega triumfował Mariusz Gil, najlepszy polski przełajowiec, który praktycznie prowadził od startu do mety. Drugie miejsce zajął Radosław Lonka (Września) - dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów w latach 2011-2012. Trzeci linię mety przejechał Maksymilian Bieniasz z Poznania, który ostatnie trzydzieści trzy kilometry przejechał na stojąco - bez siodełka.

Dystans Mini stał pod znakiem zdecydowanej supremacji Michała Górniaka z Piły, który prowadził zdecydowanie od startu do mety. Dzień wcześniej zawodnik Rybczyński CityZen MTB Team wygrał w swej kategorii wiekowej po raz piąty jazdę na dystansie Grand Fondo w tym roku w Skandia Maraton Lang Team wśród zawodników bez licencji: po zwycięstwach w Warszawie, Krakowie, Krokowej i Dąbrowie Górniczej w sobotę triumfował w Bytowie - mieście Czesława Langa i Andrzeja Kaisera. 


Michał Górniak z córką Marysią (1. miejsce), Sławomir Spławski (2. miejsce), Robert Rachowski (3. miejsce): trzech najlepszych zawodników w kategorii M2 na dystansie Mini. Od lewej Wiesław Fidurski - główny organizator maratonu MTB w Krzywej Wsi, wicestarosta złotowski Tomasz Fidler, wójt gminy Złotów Piotr Lach, z prawej nadleśniczy Nadleśnictwa Lipka Janusz Grabowski.

Michał Górniak, student III roku Politechniki Poznańskiej, cieszył się dziś wielce z wygranej w obecności kilkumiesięcznej córeczki Marysi, żony i mamy.

Impreza w Krzywej Wsi wypadła na medal, gdyż w jej organizację - poza profesjonalnym teamem Wojciecha Gogolewskiego - zaangażowali się społecznicy ze Złotowa, leśnicy, strażacy i wszyscy mieszkańcy liczącej raptem 150 osób wsi. Nie bez znaczenia było też wsparcie ludzi biznesu ze Złotowa i okolic oraz władz powiatu złotowskiego.

Pechowcem imprezy okazał się Ryszard Wolf z miejscowości Kaczory (jeździ w barwach poznańskiego Corratec Teamu), który na jednym ze zjazdów dramatycznie upadł. Został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy, gdzie przebywa na obserwacji. Jest przytomny i czekają go kolejne badania.

Wyniki maratonu MTB w Krzywej Wsi na dystansie Mini
na stronie http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3866-pl.pdf
Wyniki maratonu MTB W krzywej Wsi na dystansie mega
na stronie http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3867-pl.pdf 

Szersza relacja z Krzywej Wsi w poniedziałek
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL