R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41339177 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rozkład jazdy na najbliższe 30 dni

 

Kolarska impreza goni imprezę


Małgorzata Zellner z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed rokiem w Obiszowie zdobyła tytuł mistrzyni Polski amatorów w maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższym czasie, w ostatnich dniach sierpnia i pierwszych września, wielkopolskich fanów rowerów i kolarstwa czeka wiele imprez. Pierwsza z nich w czwartek (27.08) na torze samochodowym "Poznań"... Następne w niedzielę: w Kórniku i w Nowej Soli. We wrześniu kalendarz imprez nie daje wytchnienia...

Ten tor to niezły magnes

W najbliższy czwartek, 27 sierpnia, po raz szesnasty w tym roku na torze samochodowym "Poznań" spotykają się pasjonaci szosy. Tym razem do przejechania będzie 10 rund po 4086 metrów, czyli prawie 41 kilometrów. Zwycięzca, to jest więcej niż pewne, pokona ten dystans poniżej godziny. Obstawiam czas 55 minut 55 sekund. Wychodzi średnia prędkość 43,84 km na godzinę.

Zapisy od godziny 17.30 do 18.39 start o 18.45. Na tor wybiera się trener Robert Taciak z Kórnika ze swoimi podopiecznymi, niewykluczone też, że znów pojawią się kolarze z Kalisza i Konina. Ostatnio, 20 sierpnia, ścigało się tutaj prawie 150 fanów szosy. Wygrał Adrian Tekliński, narodowy torowiec, podnosząc poziom sportowy na najwyższy z możliwych poziomów.

Kobiety ścigają się w Kórniku

Małgorzata Wojtyra, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj, Agnieszka Skalniak oraz Justyna Kaczkowska - to tylko niektóre z zawodniczek, które w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, wezmą udział w wyścigu szosowym w Kórniku. Rywalizacja kobiet będzie najważniejszą odsłoną święta rowerów w tym podpoznańskim miasteczku.

Niedziela w Kórniku - to z jednej strony 17. Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Kórnika, z drugiej zaś 44. Festyn Rowerowy dla Dzieci. Początek imprezy (pierwszy wyścig) o godzinie 14.00, zapisy od 12.30. Najpierw ścigać się bedą dzieci do lat 12, następnie młodzicy, młodziczki i juniorki młodsze, juniorzy młodsi oraz kobiety (elita i juniorki). Ostatni wyścig - kobiet - o 16.45.

Nowa Sól czeka na maratończyków MTB

W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, w Nowej Soli odbędzie się kolejna edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, czyli maratonu na rowerach górskich. Jego uczestnicy zmierzą się z czteroma dystansami: Giga (82 km), Mega (51 km) i Mini (26 km) oraz trasa dla młodzików (5 km) .

Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy we Wschowie, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej i Lubrzy. Na cały cykl składa się 7 zawodów – po Nowej Soli finał odbędzie się 13 września w Wolsztynie.

Tak, jak we wszystkich poprzednich zawodach, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych, także drużynowo.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego i umożliwia start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita. Przypominam, że zawodnicy posiadający taką licencję mają obowiązek startu w kategorii elita.

Przed rokiem miałem okazję prowadzić z mikrofonem w ręku imprezę w Nowej Soli - nad Odrą. Świeciło słońce, rzeka wydawała się przepiękna, maratończycy walczyli sportowo do upadłego. Najlepszych honorował prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz, niebanalny samorządowiec, który często trafia na czołówki polskich gazet.

Rafał Nowak i jego koledzy szykują interesującą imprezę. Znów będę w niedzielę w Nowej Soli z mikrofonem w ręku, by przedstawiać zawodników i ich zmagania w jednym z najciekawszych cykli maratonów MTB w Polsce. Na trzy tygodnie przed Obiszowem - Mistrzostwami Polski w maratonie MTB, które przygotowuje starannie Artur Chodor i jego najbliżsi współpracownicy.

Co dalej we wrześniu?

W niedzielę 6 września w Klęce odbędzie się po raz pierwszy maraton MTB. Organizują go fani MTB Bożena Łącka i Piotr Łącki, sponsorem jest firma Phytofarm z tej miejscowości. Pula nagród wynosi juz 4 tysiące i ciągle rośnie. Trasa będzie na miarę Wielkopolski, z wykorzystaniem wszystkich wzniesień i górek w okolicach między Nowym Miastem i Klęką,

Jeśli się jest maratończykiem MTB, to 13 września trzeba być obowiązkowo w Wolsztynie, gdzie odbędzie się finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (zawody zaliczane do Pucharu Polski). Tego samego dnia fani szosy mogą zdecydować się na jazdę w Poznaniu i okolicy w wyścigu o nazwie Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge 2015.

19 września trzeba być w Wieleniu nad Notecią, na kolejnej edycji "Michałków" - najstarszego wielkopolskiego maratonu MTB. Tomasz Kaczmarek, jego główny organizator, wyznaczył juz trasy, zbiera nagrody (zawsze dużo i wartościowe) i liczy na niezawodny udział "weteranów" (tych, którzy startują tu od lat) i z życzliwością oczekuje debiutantów.

Dzień później, 20 września, rodzimy świat MTB jedzie do Obiszowa, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. To impreza dla zawodowców (105 km), amatorzy walczą o krajowy championat na dystansie 70 km, można też poznać uroki Dolnego Śląska na trasie 35 km. Artur Chodor organizuje już trzeci rok z rzędu MP dla górskich maratończyków MTB i nie można tej imprezy opuścić, pominąć w planowaniu swej kolarskiej aktywności na wrzesień 2015.

27 września w Łopuchowie odbędzie się finał tegorocznego cyklu Bike Cross Gogol Maraton MTB. To ósma impreza organizowana w roku 2015 przez Wojciecha Gogolewskiego i jego ludzi. Na północ od Murowanej Gośliny nie powinno być gorzej niż w siedmiu wcześniejszych zawodach, podczas którch średnia frekwencja wynosiła 600 startujących osób.

                                                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL