R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902372 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Michał Kowalczyk w życiowej formie

 

Zawodnik ze Swarzędza najlepszy
na dystansie Giga w poznańskim Bike Maratonie


Michał Kowalczyk (na zdjęciu) w sobotę wygrał rywalizację na trasie Mini Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli, w niedzielę triumfował na Giga w poznańskim Bike Maratonie.
Fot. Piotr Kurek

Michał Kowalczyk wydaje się być w życiowej formie sportowej. W minionych ośmiu dniach pokazał na co go stać i jakie są jego możliwości. Dziś w poznańskim Bike Maratonie potwierdził swą klasę, wygrywając rywalizację na dystansie Giga.

– Startowałem z drugiego sektora i musiałem od początku mocno pedałować, by dopędzić, dojechać do tych, którzy mieli przywilej jazdy jako pierwsi. Podobało mi, że znad Jeziora Maltańskiego jechaliśmy ulicami Krańcową i Warszawską, w stronę Swarzędza, gdzie mieszkam. To był dobry pomysł, by maratończycy pierwsze kilometry jechali szeroką arterią, bezpiecznie.

– Jechałem szybko i w końcu dociągnąłem do czołówki wyścigu: do Bogdana Czarnoty, do Piotra Kurczaba, do Macieja Kasprzaka, do Zbigniewa Górskiego. Razem z nami w początkowej fazie ścigania jechali także zawodnicy z trasy Mega, więc było ciasno i niekiedy niebezpiecznie.


Fani rowerów i kolarstwa: Paweł Borkowski (od lewej), Kazimierz Szczepaniak, Piotr Pawlak i Kazimierz Gogolewski. Poznań, 7 września 2014.
Fot. Piotr Kurek

– Wszystko rozstrzygnęło się w drodze powrotnej na metę, nad Jeziorem Swarzędzkim, około 10 km przed końcową kreską. W tym momencie w walce o końcowy sukces liczyło się czterech zawodników: Bogdan Czarnota, Piotr Kurczab, Maciej Kasprzak i ja. Miałem pecha, gdyż potknąłem się na schodach przejścia pod drogą A2. Straciłem wiele sekund, ale szybko się pozbierałem i z Maciejem Kasprzakiem pogoniłem za Czarnotą i Kurczabem.

– Przyjechałem za nimi kilka sekund, ale biorąc pod uwagę fakt, że startowałem z drugiego sektora (minutę później) mój czas netto okazał się najlepszy. Wygrałem w Poznaniu, co mnie cieszy. W nagrodę otrzymałem ładny kask marki Scott, taki sam, w jakim startuje aktualny wicemistrz świata Szwajcar Nino Schurter.


Elita wielkopolskiego kolarstwa: Lech Ergang (od lewej), Sławomir Spławski, Mirosław Kołacki, Aleksander Dorożała i Damian Pertek. Poznań, 7 września 2014.
Fot. Piotr Kurek

Michał Kowalczyk dziś triumfował na dystansie Giga w Bike Maratonie. Wczoraj w imponującym stylu wygrał rywalizację na trasie Mini (40 km) w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli, zaś przed tygodniem w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w okolicach Jeleniej Góry zajął czternaste miejsce w łączonej klasyfikacji elity oraz orlików i czwarte w kategorii U-23.

– Za tydzień startuję w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Obiszowie. Marzy mi się podium. Jestem w życiowej formie i chciałbym, by następna niedziela, jak ta dzisiejsza, była słoneczna i medalowa.

20-letni Michał Kowalczyk wygrał, był gwiazdą dzisiejszej imprezy. Był jednym z prawie tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy - po trzech latach przerwy - wystartowali w Poznaniu w Bike Maratonie. Na jazdę na Giga zdecydowało się 78 osób, na Mega - 422, na Mini - 457.

                                                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL