R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873739 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Konwa wygrywa w Zielonej Górze

 

Pożyteczny sprawdzian przed Srebrną Górą


Piotr Konwa na prowadzeniu, początek rywalizacji w Zielonej Górze. Za nim pedałują Grzegorz Grabarek, Jakub Najs i Mariusz Gil.
Fot. FOTOMTB.pl

Piotr Konwa (SGR) wygrał dzis rywalizację zawodników elity podczas ósmej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Zielonej Górze. Uczynił to w sposób mistrzowski, gdyż drugiego na mecie kolarza wyprzedził prawie o pięć minut. – Jechałem u siebie, znam las i teren niedzielnego wyścigu od 15 lat. Pochodzę z Wilkanowa, więc czułem się wielce zmotywowany, by dobrze wypaść i sprawdzić swą formę przez zbliżającym się champoniatem kraju w maratonie MTB.

Dystans Giga liczył 67 kilometrów. Zawodniczki i zawodnicy startowali i kończyli jazdę nad kąpieliskim w Ochli. Ruszali w drogę o 11.00 ci najmocniejsi z mocnych. Piotr Konwa, rocznik 1995) odjechał rywalom bardzo wcześnie, już na początku pierwszej rundy (były trzy) i solo mknął do zwycięstwa.

– Pochodzę z Wilkanowa, gdzie się ścigaliśmy. Znam ten teren jako kolarz od 15 lat. Zaczynałem jako żak klubu sportowego Trasa Zielona Góra, w następnych latach nabierałem doświadczenia i poznawałem każdy zakątek tego pięknego lasu. Wczoraj objeżdżałem trasę i spotkałem jej autora (Kamil "Wieczór" Wieczorek), który wykonał fantastyczną robotę. A dziś sprawdzałem swą sportową formę przed przyszłotygodniowymi Mistrzostwami Polski w maratonie MTB, które odbędą się w Srebrnej Górze - mówi zielonogórzanin.

– Miałem dziś w wsparcie rodziców (mama Wioletta i tata Dariusz) oraz sympatii Joanny. Kibicowali mi w bliskim memu sercu Wilkanowie. To była dodatkowa motywacja, by pokazać się z jak najlepszej strony. Jechałem na 29-calowym rowerze górskim marki Specialized z pełną amortyzacją. Na korzeniach i nierównościach nie traciłem czasu - dodaje.

Pan Piotr chwali przygotowanie trasy, docenia klasę rywali i jest dobrej myśli przed zawodami w Srebrnej Górze, czytaj Mistrzostwami Polski w maratonie MTB. – Jako zawodnicy SGR Specialized (Karol Rożek, Filip Helta, Mikołąj Dziewa i ja) chcemy się dobrze pokazać i powalczyć z ekipą JBG-2 CryoSpace.

Zielona Góra, 5 września 2021 - wyniki elity mężczyzn

1. Piotr Konwa, SGR Specialized - 2:47:58
2. Grzegorz Grabarek, REAL 64-sto - 2:52:45
3. Filip Jeleniewski, Rybczyński-Bikes Remmers Team - 2:53:22
4. Hubert Semczuk, Strefasportu.pl MW Invest Team -2:58:06
5. Mariusz Gil, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 2:58:07
6. Marcin Urbaniak, KS Stomil Poznań - 2:58:22
7. Paweł Arciszewski, Start Białystok - 3:01:40
8. Michał Gehrke, Rybczyński-Bikes Remmers Team - 3:03:26
9. Bartosz Kołodziejczyk, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 3:05:10
10. Kamil Więcek, Arka 1 Stargard - 3:08:43

W elicie kobiet rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Wygrała Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Małgorzatą Krawczyk z Zielonej Góry.

W zielonogórskim maratonie "Kaczmarka" wzięło dziś udział prawie 450 osób. Wrześniowa pogoda stwarzała idealne warunki do rywalizacji, jak i kibicowania. Tych ostatnich było sporo.

                                       Piotr Kurek  

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL