R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686204 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rozkład jazdy na wrzesień

 

Nie tylko Mistrzostwa Polski
w maratonie MTB w ObiszowieBartosz Banach wygrał przed rokiem "Michałki 2013" - maraton MTB w Wieleniu.
Fot. Piotr Kurek

Wielkopolscy fani MTB, ale nie tylko oni, nie będą narzekać na brak ciekawych imprez sportowo-rekreacyjnych we wrześniu w naszym regionie oraz w jego pobliżu. Najważniejszą z nich będą Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które odbędą się w połowie miesiąca (trzynasty - czternasty) w Obiszowie na Dolnym Śląsku.

Kierunek Nowa Sól. Maraton na rowerach górskich w mieście nad Odrą przygotowuje Rafał Nowak i wpisuje się on w coraz bardziej znany i rozpoznawalny w Polsce cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem jednak odbędzie się on nie w niedzielę, a w sobotę 6 września.

Startujący zmierzą się z dwoma dystansami - Mini (40 km) i Mega (63 km). Jak zawsze dla najlepszych zawodniczek i zawodników elity, organizatorzy przygotowali nagrody finansowe o łącznej wartości 5450 złotych. W tym miejscu warto przypomnieć, że maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2014 i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to liczne kategorie wiekowe, rywalizacja drużynowa oraz wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz liczne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. To także miła, rodzinna atmosfera, którą tworzą startujący - najwięcej z Lubuskiego, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Warto wejść w wyścigowy rytm września udziałem w maratonie MTB w Nowej Soli, na który zapraszają Rafał Nowak, UKS "Peleton" Nowa Sól oraz MOSiR Nowa Sól. I także Cezary Kaczmarek - człowiek biznesu, sponsor i fan rowerów i kolarstwa.

Powrót do Poznania. Dzień później swe wrota, po kilku latach przerwy, szeroko otwiera Gród Przemysła, gdzie odbędzie się kolejne edycja Bike Maratonu Macieja Grabka. Początek jazdy, jak kiedyś, nad Jeziorem Maltańskim, ale zawodnicy nie będą musieli po starcie przeciskać się do przodu w tłoku po wąskich ścieżkach, ale pojadą ulicami - Krańcową i Warszawską. Szeroko, bezpiecznie, a na chodnikach, jak podczas niedawnego triathlonu, stać będą licznie kibice.

7 września może paść rekord uczestnictwa w poznańskim maratonie MTB. Półtora tysiąca kobiet i mężczyzn to byłby dobry wynik frekwencyjny i zarazem potwierdzenie, że wiara z Grodu Przemysła i Wielkopolski już na zawsze pokochała rywalizację na rowerach górskich.

Trzy dystanse będą do pokonania: Mini - 33 km, Mega - 64 km, Giga - 92 km. Sądzę, że na trasie w stronę Promna, Pobiedzisk i z powrotem będzie ciekawie i to na każdym dystansie.

W Obornikach na czas. W sobotę 13 września fani kolarstwa z Obornik zapraszają do swego miasta kolarzy szosowych, pasjonatów MTB oraz rowerzystów. Otóż organizują oni zawody w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 13 kilometrów.

Obornickie Towarzystwo Cyklistów zaprasza wszystkich na II Mistrzostwa Obornik w Kolarstwie Szosowym, które odbędą się 13 września o godz. 11.00. Zawody podobnie jak w roku ubiegłym będą miały formę indywidualnej jazdy na czas. Trasa mierząca ok. 13 km będzie przebiegać po starcie w kierunku miejscowości Nowołoskoniec i Bąbliniec, tam nawrót przy punkcie sędziowskim i powrót po tej samej trasie.

Szosowe ściganie z nagrodami. 11 września, czyli w czwartek, po kilku tygodniach przerwy, szosowcy wracają na tor samochodowy "Poznań". Tego dnia rywalizacja będzie zacięta, gdyż najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe przygotowane przez organizatora - prezesa PTC Romualda Szaja i sponsora - prezesa firmy Merx Polska Ryszarda Kołackiego, wielkiego pasjonata rowerów i uczestnika tegoroczngo Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. .

Dwa dni na Dolnym Śląsku. Już za niecałe trzy tygodnie w Bike Parku w Obiszowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Wystartują zarówno zawodowcy, amatorzy, leśnicy, policjanci oraz górnicy. Trwają zapisy do poszczególnych zawodów.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 13 i 14 września w Obiszowie pod Głogowem i w porównaniu z ubiegłym rokiem sporo będzie nowości. Zacznijmy od pierwszego dnia. 13 września na terenie Bike Parku nie będzie ścigania na rowerach… Organizatorzy zrobili ukłon w stronę miłośników biegania. Tego dnia będzie można się sprawdzić na trasie biegowej o długości 12 km lub 4-kilometrowej. Dzień później – 14 września zawody rozpoczną młodzi adepci szkółek kolarskich w ramach rozgrywanych Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, a o godzinie 12 rozpoczną się główne zawody. Dla amatorów do pokonania będzie dystans Mini – 35 km lub Mega - 70 km. Elita kobiet zmierzy się również na trasie 70-kilometrowej, a elita mężczyzn walczyć będzie na dystansie 105 km. – Rys trasy w porównaniu z rokiem ubiegłym pozostanie ten sam, ale nie ukrywam, że będzie kilka zmian i urozmaiceń – mówi Artur Chodor, Dyrektor Wyścigu.

Nowością będzie także dwubój. Pierwszego dnia rozegrany zostanie bieg na dystansie 12 i 4 km. Drugiego dnia osoby, które zdecydowały się na start w dwuboju i które przebiegły 12 km do przejechania będą miały 70 km – czyli dystans Mega, a te, które pokonały 4 km dystans Mini (35 km). Także po raz pierwszy w Obiszowie w tym roku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą górnicy, wszystko to z okazji 40-lecia Zakładów Górniczych Rudna. 

"Michałki" już po raz jedenasty. 20 września w Wieleniu nad Notecią odbędą się "Michałki" - maraton MTB. To już jedenasta edycja. To nasz (wielkopolski) najstarszy maraton na rowerach górskich.

Tym razem do pokonania będą trzy dystanse: Mini - 34 km, Mega - 57 km, Giga - 100 km. Jego organizator Tomasz Kaczmarek serdecznie zaprasza do swego miasta, tym bardziej, że postarał się - jak w latach minionych - o wiele cennych nagród. Tym razem będą dwa fotele bujane, przyczepka samochodowa, kilka rowerów i kilkanaście bagażników rowerowych.

W sobotę 20 września jedziemy do Wielenia, gdzie co roku spotyka się kilka setek fanów MTB, w tym ci utytułowani, jak Magdalena Hałajczak, Andrzej Kaiser i Bartosz Banach.

Hermanów zaprasza po przerwie. Po dwuletniej przerwie maratończycy MTB wracają 21 września do Hermanowa. Okolice nad Wartą są ładne, urokliwe, zaś tutejszy folwark konny jest godny obejrzenia. Kuchnia, co tu dużo mówić, staropolska i smaczna.

Ci wszyscy, którzy dzień wcześniej ścigać się będą w Wieleniu mogą przyjechać do Hermanowa, by na luzie smakować krajobraz wielkopolski i po uhonorowaniu najlepszych zawodniczek i zawodników uczestniczyć w losowaniu cennych nagród.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 września
GP Kaczmarek Electric MTB 2014

Organizator: UKS „PELETON” Nowa Sól, MOSiR Nowa Sól
Gdzie: Nowa Sól - przystań kajakowa przy alei Wolności
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 40 km, Mega - 63 km.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl

7 września
Bike Maraton 2014

Organizator: Grabek Promotion
Gdzie: Poznań - Malta
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega i Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od 16 do 21, w niedzielę od 8.00 do 10.30.Trzy dystanse do pokonania: Mini - 33 km, Mega - 64 km, Giga - 92 km.
Więcej informacji: http://bikemaraton.com.pl

13 września
II Mistrzostwa Obornik w Kolarstwie Szosowym

Organizator: Obornickie Centrum Sportu
Gdzie: Oborniki - ulica Wybudowanie
Start: godzina 11 - jazda indywidualna na czas na dystansie 13 kilometrów. Biuro zawodów czynne w sobotę od 8.00 -10.00, gdzie należy zgłosić się po wcześniejszej rejestracji i opłaceniu wpisowego.
Więcej informacji: facebook: https://www.facebook.com/Obornickie-Towarzystwo-Cyklistów

Solid Logistics Skoda Poznań Bike Challenge

Organizator: Miasto Poznań, VMR Sp. z o.o. Sp. k., Endu Sport Sp. z o.o., Tri Tour Wojciech Kruczyński
Gdzie: Poznań - Jezioro Maltańskie
Start: Maraton na rowerach szosowych i innych - trzy dystanse do pokonania: 100 km, 15 km, 6 km. Start o godzinie 9 na 100 i 15 km, 12.30 na 6 km na ulicy arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu, na wysokości stoku narciarskiego. Meta zlokalizowana jest pod trybunami nad Jeziorem Maltańskim na mecie toru regatowego.
Więcej informacji: http://www.bike.poznan.pl/

14 września
Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB

Organizator: Stowarzyszenie MTB Obiszów Team, gmina Grębocice
Gdzie: Obiszów - boisko sportowe
Start: niedziela 14 września - godzina 12.00 elita mężczyzn, 12.05 - elita kobiet, 12.15 - amatorzy, 12.30 - Mini. Zapisy w biurze zawodów w sobotę od godziny 15 do 19 i w dniu startu od godziny 8.00 do 10.30. Dystans - 105 km dla elity mężczyzn i 70 km dla elity kobiet, 70 km - Mistrzostwa Polski Amatorów, 35 km (Mini) - Puchar Bike Park MTB Obiszów.
Więcej informacji: http://www.mtbobiszow.pl

20 września
Maraton MTB Michałki 2014

Organizator: UKS Płomień Wieleń, Urząd Miasta w Wieleniu
Gdzie: Wieleń, Stadion Miejski im. Józefa Nojego
Start: godzina 10 - dystanse Giga i Mega, 10.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 17 do 20, w sobotę od 7.30 do 10.15. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 34 km, Mega - 57 km, Giga - 100 km.
Więcej informacji: http://www.maraton.wielen.pl

21 września
Maraton MTB Hermanów 2014

Organizator: Towarzystwo Sportowe MTB Team Środa Wielkopolska
Gdzie: Folwark Konny Hermanów koło Nowego Miasta nad Wartą
Start: godzina 11 - dystanse Mini i Maxi. Biuro zawodów czynne w niedzielę od 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 30 km i Maxi - 65 km.
Więcej informacji: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/regulaminy/81.pdf

   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL