R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867312 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ponad pół tysiąca maratończyków MTB

 

Daria Kasztarynda i Kacper Szczepaniak
najlepsi dziś na Mega w Mściszewie


Ponad 530 osób wystartowało w niedzielę 6 lipca w maratonie MTB w Mściszewie pod Murowaną Gośliną.
Fot. Piotr Kurek

Daria Kasztarynda z Chodzieży i Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna wygrali dziś rywalizację na dystansie Mega podczas imprezy o nazwie Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014, która odbyła się w Mściszewie pod Murowaną Gośliną. Wzięło w niej udział ponad 530 kobiet i mężczyzn z całego kraju.

Start maratonu MTB wyznaczono tym razem w miejscu niezwykłym - na polanie przy przystani rzecznej nad Wartą. Było dziś niewiarygodnie gorąco, kolarze amatorzy wadzili się z piachem na sporych odcinach trasy i nie dziwi, że większość z nich na linię mety przyjeżdżała mocno zakurzona.


Zawodnicy startujący na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Na jazdę na trasie Mega (tym razem 56 km) zdecydowało się aż ponad 160 kobiet i mężczyn. Najszybciej pokonał ją Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna (Agrochest Team) w czasie dwóch godzin 2 minut 27 sekund. Drugi na mecie zameldował się Maciej Kasprzak z Poznania (Duda-Cars Rybczyński MTB Team) - jego czas 2:03:01. Trzeci był Sebastian Swat (SWAT Team) z Przeźmierowa.

Wśród pań na Mega triumfowała Daria Kasztarynda z Chodzieży (BTS Budzyń) - 2:41:35.

Na start na Mini (29 km) zdecydowało się ponad 360 pań i kobiet. Najszybszy na tym dystansie okazał się Wojciech Wiktor z Poznania (Volkswagen Samochody Użytkowe) - 1:04:25, najlepszą kobietą Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Duda-Cars Rybczyński MTB Team).


W Mściszewie wystartowało dużo pań.
Fot. Piotr Kurek

Co tu dużo mówić, impreza odbyła się w miejscu niezwykłym i dziś optymalnym z uwagi na temperaturę - nad Wartą. Kibice mieli świetne warunki, by odpoczywać i relaksować się, zawodniczki i zawodnicy po przekroczeniu końcowej kreski szukali ochłody (jak Tomasz Jaworski ze Świnoujscia) w nurcie największej wielkopolskiej rzeki.

Atmosfera imprezy była lipcowa, wakacyjnie życzliwa i wielce rodzinna. O tytuły mistrzowskie rywalizowali, już po raz drugi, polscy architekci oraz mieszkańcy gminy Murowana Goślina, na terenie której odbył się ten maraton MTB. Wojciech Gogolewski, główny animator imprez kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, wybrał świetne miejsce na przeprowadzenie kolejnych zawodów w cyklu Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014, zaś nie bez znaczenia była pomoc okazana przez władze Murowanej Gośliny.


W Warcie szukali ochłody.
Fot. Piotr Kurek

W maratonie MTB w pełnym lipcowym słońcu, poza Wielkopolanami, startowali także entuzjaści rowerów górskich z Warszawy, Częstochowy, Bytomia, Skoczowa, Szczecinka, Czaplinka, Bydgoszczy, Zwierzyna, Stargardu Szczecińskiego, Człuchowa. Miejsce na podium (dystans Mega, kategoria K2 - drugie miejsce) zajęła Litwinka o polskim rodowodzie Sabina Brażewicz z Wilna.

Wyniki maratonu MTB w Mściszewie na stronie:
http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1320
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL