R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jazda wokół rozlewisk w Karczewie

 

I edycja cyklu maratonów Northtec MTB Zimą

Na starcie pierwszej edycji cyklu maratonów o nazwie Northtec MTB Zimą, organizowanego przez Cezarego Zamanę, stanęło 350 uczestników. Do soboty na liście startowej zapisanych było około 180 uczestników. W niedzielę 6 lutego od rana do Karczewa zaczęli zjeżdżać się kolejni zawodnicy. W sumie sklasyfikowano 67 drużyn z całego kraju. Po pierwszej edycji w klasyfikacji generalnej cyklu Northtec MTB Zimą prowadzi Świat Rowerów Racing Team.

Na głównym dystansie Mega z przewagą jednej sekundy triumfował Radosław Rękawek z Kross Racing Team przed Adrianem Jusińskim z Bsa Pro Tour. Trzeci na tym dystansie był Marek Stram z Gerappa.


Podczas niedzielnego, zimowego maratonu MTB w Karczewie.
Fot. Zbigniew Kowalski

Na kolejnym dystansie Fit, na którym w tym roku organizatorzy wprowadzili kategorie wiekowe dla mężczyzn, niepokonany okazał się Maciej Zielonka z Naftokor. Kolejne miejsca zajęli Kamil Zawistowski i Krzysztof Śliwka.

Na tej zimowej edycji nie zabrakło również pań, które tym razem miały do wyboru klasyfikację na dystansie Mega oraz na dystansie Fit. Wśród pań na dystansie Mega pierwsze miejsce zajęła Anna Klimczuk z CX80- Pietrzak- Tomet- Team, na dystansie Fit Magda Kudrawiec z MTB Ełk Prostki. Wśród zawodników na dystansie Hobby jako pierwsi przekroczyli metę Antonina Białek i Kacper Macieja.

W rywalizacji rodzinnej wzięło udział 18 rodzin. Nie zabrakło też bardzo młodych uczestników, być może przyszłych zwycięzców na głównych dystansach, którzy przyjechali próbować swoich sił w trudnych warunkach pogodowych mając zaledwie po 6, 7 lat.

Na warunki pogodowe nie ma nikt wpływu. Niby temperatura dodatnia, co powinno cieszyć, jednak nie do końca. Z powodu przyśpieszonych roztopów organizatorzy maratonu zostali zmuszeni do zmiany tras poszczególnych dystansów. Szukali różnych objazdów wokół wielu rozlewisk i nowo powstałych potoków , aby trasy maratonu poprowadzić tak, żeby wykluczyć ich jak najwięcej. Jednak nie wszystkie udało się ominąć i niektóre miały po pół metra. Co nie zniechęciło zawodników, a niektórych wręcz przeciwnie.

Druga edycja cyklu 6 marca w Józefowie.

Fotogaleria i szczegółowe wyniki na stronie WWW.mazoviamtb.pl  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL