R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572185 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kierunek - Krosno Odrzańskie!

 

W niedzielę piąta edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTBTak startowali w minioną niedzielę fani MTB w Żarach.
Fot. FOTOMTB.plW pierwszą niedzielę października (czwartego) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się kolejna, już piąta, edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Chętnych do rywalizacji jest 343 osób, w tym zawodniczki i kolarze o znanych nazwiskach. Prognozy pogody na ten dzień są korzystne: startujący unikną deszczu i wiatru, będzie ciepło.  Lubuskie miasto nad Odrą szykuje się na godne przyjęcie entuzjastów kolarstwa górskiego z całego kraju.

Dystans Mega liczyć będzie około 52 kilometry, wielkość przewyższeń wyniesie plus minus 800 metrów. Pomiędzy 28 a 43 km panie i panowie pokonają dwie rundy; na pierwszą wjadą na 28,5 km, na drugą około 36 km.

– Trasa jest wielce urokliwa - mówi Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. – Start i meta zostały usytuowane w centrum miasta, na placu Unii Europejskiej. Stąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę Łochowic, wsi Morsko i Gostchorze. Ponad 80 procent dystansu wiedzie przez lasy Nadleśnictwa Bytnica. Po drodze zawodniczki i zawodnicy zobaczą dwa jeziora Glibiel i Niemka oraz zmierzą się z podjazdem i zjazdem (Gostchorze), skąd będą podziwiali panoramę Odry - podkreśla szef OSiR-u.

Krosno Odrzańskie trzeci rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy - to znów Tomasz Struk. – Trasa została starannie oznakowana (praca Krzysztofa Kamińskiego i jego ludzi), ale na całym dystansie, co kilometr, będą stali żołnierze 5 Kresowego Batalionu Saperów (aż pięćdziesięciu), by wskazywać drogę startującym. Wspomagać nas będą strażacy z OSP Czarnowo, policjanci, leśnicy, tutejsi fani MTB oraz Oddział Wojskowy PTTK z Krosna Odrzańskiego. Także miejscowi przedstawiciele Straży Granicznej.

Na liście startujących widnieją nazwiska zwycięzców z Żar: Barbary Borowieckiej (mistrzyni Polski w maratonie MTB - elita kobiet) i Michała Glanza (wicemistrz kraju w kategorii cyklosport). Oboje.  jednak będą mieli godnych siebie rywali. Zapowiada się ciekawa rywalizacja na dłuższym dystansie. Także na krótszym (Mini - 33 km) nie będzie spokoju, zarówno wśród pań jak i mężczyzn.  

W tym roku odbyły się już cztery imprezy Grand Prix Kaczmarek Electric: w Trzebani pod Lesznem, w Sulechowie, w Nowej Soli i w Żarach. Krosno Odrzańskie jest piątym miejscem, gdzie można zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej tego prestiżowego cyklu.

I jeszcze jedno: w krośnieńskim maratonie MTB wystartuje Marek Cebula, burmistrz miasta, wieloletni samorządowiec i były poseł. – Kocha jazdę na rowerze, ma dobrą nogę i w swej kategorii może stanąć nawet na podium - to znów słowa Tomasz Struka.

Spotykamy się w niedzielę w Krośnie Odrzańskim, urokliwym mieście nad Odrą, krainie winnic (w Gostchorzy prowadzi ją Francuz Guillaume Dubois) i ludzi bardzo zaangażowanych w sport i rekreację. Oj, będzie się działo!

                                  Piotr Kurek


 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL