R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867484 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Smyczyna czeka na fanów MTB

 

W niedzielę maraton w ładnej okolicy


Maraton MTB w Smyczynie to jazda, przede wszytskim, po lasach.
Fot. archiwum Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 24 lipca, w podleszczyńskiej Smyczynie odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy zmagać się będą na trzech dystansach: Mega - 62 km, Mini - 31 km i Junior - 15,5 km. Rywalizacja sportowa amatorów toczyć się będzie w przepięknej okolicy.

– Trasa jest już przygotowana i prawie całkowicie oznakowana - mówi Robert Konieczny, główny animator całego przedsięwzięcia. – Start i meta będą w tym samym miejscu, czyli w Smyczynie - na wysokości ładnego kompleksu hotelowo-gastonomicznego o nazwie "Ranczo". Panie i panowie w większości pojadą ścieżkami i drogami w urokliwych lasach Nadleśnictwa Kościan - dodaje.

Jedna runda liczyć będzie 15,5 km. Najmłodsi z kategorii Junior pokonają jedną, ci z Mini - dwie, z Mega - aż cztery. Do tej pory zgłosiło się do imprezy ponad 120 osób, ale nadal można to czynić drogą online (www.ultimasport.pl), aż do soboty 23 lipca. Będzie można także się zapisać w dniu imprezy w biurze zawodów od 8 do 10.30.

Oplata startowa, w porównaniu do innych maratonów MTB, jest stosunkowo niska: wynosi raptem 45,00 złotych. Organizatorzy nie chcieli jej powiększać, licząc na to, że maratończycy będą mogli za niewielkie pieniądze skorzystać z uroków dobrej kuchni smyczyńskiego "Ranczo".


"Ranczo" Smyczyna - to znakomite jedzenie i noclegi na medal.
Fot. archiwum Piotr Kurek

Na liście startowej znajdujemy nazwiska znanych zawodniczek i zawodników, jak i amatorów. Są na niej nie tylko Wielkopolanie, ale i pasjonaci dwóch kółek z Wrocławia, Bytowa, Bydgoszczy, Więcborka, Zbąszynka, Miastka, Głogowa, Zielonej Góry, Torunia i Wałbrzycha.

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że w minionych latach w tym miejscu odbywały się maratony MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Miejsce jest znane fanom kolarstwa górskiego. "Ranczo" Smyczyna gwarantuje znakomite jedzenie i dobre noclegi, organizator (Robert Konieczny) ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu takich imprez. Ja też tam będę, już po raz kolejny, z mikrofonem w ręku. I podpowiadam: chcesz aktywnie spędzić czas - Smyczyna czeka!

                                            Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL