R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686275 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Żerkowa

 

Druga edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Pełna ekspresji jazda Andrzeja Kaisera z Bytowa (nr startowy 2) Podczas maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli. Nowa Sól, wrzesień 2020.
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą niedzielę, 6 czerwca, w Żerkowie odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. To ładna miejscówka, gdzie przed laty odbywały się, rok po roku (2013 i 2014), Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Tutaj Maja Włoszczowska zdobywała swe kolejne tytuły najlepszej w kraju zawodniczki cross country.

W niedzielę pierwsi zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11.00. Dziś (w środę 2 czerwca) można się jeszcze zgłosić online, do godziny 23.59, i w ten sposób ponieść niższą opłatę startową.

Walory krajobrazowe Żerkowa i okolic są znane, szczególnie tym, którzy w tej okolicy rywalizowali w krajowym championacie MTB lub w jednej z edycji Grand Prix Kaczmarek Electric.

W niedzielę nie tylko fani rowerów górskich z Wielkopolski będą podążać do Żerkowa. Na dystansie najdłuższym, czyli Giga - 65 km, zamierzają wystartować Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, Andrzej Kaiser z Bytowa, czy tez Michał Glanz z Warszawy. Marlena Drozdziok z Jeleniej Góry powalczy z Darią Kasztaryndą z Chodzieży o zwycięstwo na tej trasie.

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021 ruszył w minioną niedzielę w Krośnie Odrzańskim. Żerków jest drugim etapem prestiżowych maratonów, których w tym roku będzie aż jedenaście. Kolejne zawody jeszcze w tym miesiącu (w niedzielę 27), w Kliczkowie na Dolnym Śląsku.

                               Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL