R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902356 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Wieleń czeka na maratończyków MTB

 

Oby tylko nie padało w sobotę

Sobota 18 września 2010 roku. Dzień kolarskiej mobilizacji - przede wszystkim pasjonatów MTB. Miejsca nie trzeba specjalnie wskazywać: jest znane już od kilku ładnych lat. Wieleń nad Notecią będzie jutro miejscem sportowej rywalizacji Michałki 2010, najstarszego maratonu w Wielkopolsce na rowerach górskich. Jego uczestnicy zmierzą się z trzema dystansami: 30 km, 57 km i 100 kilometrów.

Wszystko zaczęło się od pasji Tomasza Kaczmarka. Lekarza stomatologa, który w młodości uprawiał biegi średnie, zaś przed kilkunastu laty upodobał sobie rower. Do tego stopnia, że 29 września 2001 roku w Dębogórze pod Wieleniem zorganizował po raz pierwszy zawody XC. Odbyły się one także w latach 2002 i 2003.


Zawodnicy jadący dystanse Giga i Mega ruszą na trasę o godzinie 10, pół godziny później - ci z dystansu Mini.  

Sukces tych trzech imprez sprawił, że Tomasz Kaczmarek postanowił zorganizować maraton MTB. W 2004 roku Maraton MTB Michałki został przeprowadzony po raz pierwszy, w latach następnych odbywał się regularnie. Jutrzejsza sobota to siódma edycja maratonowych zmagań na rowerach górskich w północnej, pozornie płaskiej Wielkopolsce.

Tym razem kobiety i mężczyzni zmierza się z trzema dystansami: Mini - 30 km, Mega - 57 km i Giga - 100 kilometrów. Ten ostatni dystans zarezerwowany jest dla najbardziej doświadczonych, wytrzymałych pasjonatów MTB. Prawdziwych gigantów, jak Andrzej Kaiser z Bytowa, który zgłosił swój udział w tej imprezie.

Pierwsze półtora kilometra to pedałowanie po szosie. Dalej to już jazda po leśnych, polnych ścieżkach, bezdrożach i pagórkach. Nie brakuje chaszczy i innych krzewów. Trzeba być odpornym i nie zbierać grzybów, które pchają się wprost pod koła. Po drodze piękne widoki puszczy nad Drawą, liczne jeziora, cztery punkty żywieniowe. Na trasie zostaną zlokalizowane dwa miejsca elektronicznego pomiaru czasu, liczne punkty sędziowskie.

Na mecie, jak co roku, wiele nagród. Dla najlepszych zawodników, jak i do losowania wśród wszystkich uczestników maratonu. Firmy Thule Polska, Kettler, Shimano Polska, Colex, Wik-car, Torq i PaP nie są jedynymi sponsorami imprezy, ale wniosły do nagrodowego ogrodu najwięcej dóbr. Oprócz tego na najlepszych czekają puchary i dyplomy.

Podczas gdy maratończycy będą na trasie, na stadionie zostaną przeprowadzone zawody dla młodych adeptów kolarstwa. Dzieci po wyścigach nagradzane będą medalami i drobnymi nagrodami. Spośród wszystkich uczestników urodzonych w 1995 roku i młodszych startujących w maratonie na dystansie Mini lub zawodach na stadionie, będzie rozlosowany rower Merida Matts TFS 700 XC ufundowany przez jednego z poznańskich deweloperów.

W ramach wpisowego każdy maratończyk otrzyma tradycyjną odznakę maratonu, bidon z logo imprezy, pamiątkowy numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, wyniki natychmiast po ukończeniu wyścigu, dobrze zaopatrzone bufety, udział w tomboli i solidną porcję makaronu po wysiłku.

W ramach imprezy prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla Lekarzy o Puchar Delegatury Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Lekarze będą rywalizować na rundzie MEGA o tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Maratonie MTB. 

Więcej szczegółowych informacji na stronie http://www.maraton.wielen.pl/

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL