R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825496 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w Cybince

 

W sobotę 9 kwietnia Verus K-SSSE Maraton MTB
oraz wielce atrakcyjny Festiwal Rowerowy 


Start na dystansie Mega w Cybince. Tak było przed rokiem.

Fot. Piotr Kurek

9 kwietnia, w sobotę, odbędzie się już po raz siódmy w Cybince (małe miasteczko w Lubuskiem) Verus K-SSSE Maraton MTB. Imprezę organizują Stowarzyszenie FSL- Aktywni dla Powiatu i Nadleśnictwo Cybinka. Będzie jej towarzyszyć Festiwal Rowerowy, który przygotuje Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy przygotowali nową malowniczą i ciekawą trasę. Uczestnicy Verus K-SSSE Maratonu MTB 2016 będą rywalizować na dystansie Mega – 40 km (4 rundy – zawodnicy będą kończyć zmagania po przekroczeniu linii mety przez zwycięzcę, bez względu na przejechaną ilość okrążeń). Natomiast Ci, którzy zdecydują się na Festiwal Rowerowy zmierzą się na dystansie Mini – 10 km (1 łatwiejsza runda). Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych. Towarzyszące wyścigi dla dzieci od lat 2 do 12 odbędą się w ramach Festiwalu Rowerowego na specjalnie wytyczonej płaskiej trasie, w 6 kategoriach wiekowych - z podziałem na dziewczynki i chłopców (każde dziecko przed startem otrzyma pakiet startowy zawierający: talon na posiłek, napój, baton, bidon, koszulkę oraz nr startowy, a na mecie medal i dyplom; najlepsi puchary i nagrody rzeczowe).

Trasy są już oznakowane. Dystans Mini jest dość płaski, możliwy do pokonania na każdym rowerze. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają tu całe rodziny, a także osoby chcące zmierzyć się z samymi sobą oraz np. porywalizować w zdrowej atmosferze ze znajomymi i przyjaciółmi.

Dorośli natomiast powalczą o pulę nagród przekraczającą 30 tys. zł, a po zmaganiach wezmą udział w losowaniu, w którym będzie można wygrać m.in. rowery górskie, telewizory LED 32', tablety, podwójny bilet VIP na mecz Herthy Berlin.

Ten wyścig charakteryzuje się również bogatym pakietem startowym dla zawodników zawierającym: pamiątkowy T-shirt i nr startowy, izotonik Wysowianka Zdrój, baton energetyczny, napój energetyczny, talon na posiłek po wyścigu, bidon, możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród, ubezpieczenie NWW na czas trwania zawodów, profesjonalnie przygotowaną trasę wyścigu, zabezpieczenie medyczne na trasie, możliwość skorzystania z bufetu na trasie i mecie, chipowy pomiar czasu.

W Festiwalu Rowerowym startujący dorośli (dystans Mini) oraz dzieci nie wnoszą opłaty startowej. Na dystansie Mega opłata startowa wynosi: 45 zł przy zapisach on-line do dnia 6 kwietnia 2016, oraz 80 zł płatne w biurze zawodów w dniu wyścigu.

Poza tym, ekipa telewizji HTS, ponownie przygotuje profesjonalną relację TV, która będzie emitowana w ogólnopolskiej kablówce Vectra Media.

Zapisy on-line oraz regulaminy dostępne na stronie maratonu: www.verusmaraton.pl i Festiwalu Rowerowego www.sosirslubice.pl, a wszystkie aktualności umieszczane są na bieżąco na facebookowym profilu: VERUS K-SSSE Maraton MTB.

Organizatorzy już dziś zapraszają do zaplanowania sobie tej kwietniowej soboty w Cybince. Łatwy dojazd, poprzez bliskość autostrady A2 i ekspresówki S3 (60 km od Zielonej Góry, 80 km od Gorzowa Wlkp., 140 km od Szczecina i niecałe 150 km od Poznania) zapewni szybkie dotarcie na miejsce startu w maratonie MTB, w którym w minionych latach startowali zawodnicy elity polskiego MTB, jak Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy i inni. Profesjonalna organizacja i miłe przyjęcie zawodników przez mieszkańców Cybinki uczyni dzień 9 kwietnia niezapomnianym dla wszystkich fanów rowerów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL