R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624448 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kierunek - Krosno Odrzańskie!

 


W niedzielę inauguracyjna edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021


Joanna Balawajder od pięciu lat koordynuje maratony MTB spod znaku Grand Prix Kaczmarek Electric.
Fot. archiwum Joanny Balawajder

W ostatnią niedzielę maja (trzydziestego) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się pierwsza, zatem inauguracyjna, edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021. Chętnych do rywalizacji nie zabraknie, w tym zawodniczek i kolarzy o znanych nazwiskach. Prognozy pogody na ten dzień są korzystne: startujący unikną deszczu i wiatru, będzie ciepło. Lubuskie miasto nad Odrą szykuje się na godne przyjęcie entuzjastów kolarstwa górskiego z całego kraju.

Dystans Giga liczyć będzie około 65 kilometrów, wielkość przewyższeń wyniesie plus minus 800 metrów. Trasa Mega to 45 km, Mini - 25 km, Fun i Młodzik zaś 10 kilometrów. Kierunek jazdy biegnie w odwrotną stronę niż w latach poprzednich, dzięki czemu startujący na Mini będą mogli zmierzyć się z urokliwymi górkami w okolicy rzeki Odry.

– Trasa jest wielce urokliwa. Start i meta zostały usytuowane w centrum miasta, na placu Unii Europejskiej. Stąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę poligonu, tak jak w roku ubiegłym. Następnie skierują się na miejscowości Kamień, Gostchorze, Morsko. Za tą wsią wjadą na leśne pętle (na Giga dwie po 20 km). Wracać będę w stronę mety wokoło jezioro Glibiel w Łochowicach i dalej przez poligon. Ponad 80 procent dystansu wiedzie przez lasy Nadleśnictwa Bytnica - podkreślają zgodnie Marek Baranowski i Bartosz Krawcewicz, miejscowi fani MTB.

Krosno Odrzańskie już czwarty rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy - mówi Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Trasa w dniu zawodów będzie starannie oznakowana, ale na całym dystansie, co kilometr, będą stali żołnierze 5 Kresowego Batalionu Saperów, by wskazywać drogę startującym. Wspomagać nas będą strażacy z OSP Czarnowo, policjanci, leśnicy, tutejsi fani MTB oraz Oddział Wojskowy PTTK z Krosna Odrzańskiego.  

W tym roku odbędzie się jedenaście imprez Grand Prix Kaczmarek Electric MTB: Krosnu Odrzańskiemu przypadł zaszczyt inauguracji tego prestiżowego cyklu maratonów na rowerach górskich.Oj, będzie się działo!

Zapisy na imprezę w Krośnie Odrzańskim trwają. Do jutra opłata jest promocyjna (system Dotpay albo tradycyjnie przelewem na konto organizatora), rejestracja online kończy się w środę 26 maja (szczegóły na stronie https://mtb.ke.pl).

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zgłoszony jest do Polskiego Związku Kolarskiego, zatem mogą w nim startować zawodnicy elity kobiet i mężczyzn. Organizatorzy gwarantują premie finansowe dla najlepszych (6350,00 złotych), bogaty pakiet startowy z gadżetami, medal pamiątkowy, bony towarowe do Dobrych Sklepów Rowerowych (miejsca 1-6 kobiet i mężczyzn na Giga i Mega, także 1-3 na Mini).

xxx

Nad dwunastą edycją cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021 nadzór organizacyjny sprawuje Joanna Balawajder, entuzjastka rowerów i kolarstwa.

Zetknęła się z nim podczas studiów na Akademii Rolniczej w Poznaniu (kierunek Technika Rolnicza i Leśna), gdy poznała Karolinę Dopierałę - nauczyciela akademickiego i fankę MTB. – Pamiętam zawody na Morasku dla studentów, także imprezy cross country Thule Cup na Cytadeli - wspomina swe pierwsze starty pani Joanna.

Przed rokiem zdobyła w Podgórzynie tytuł mistrzyni Polski w górskim kolarstwie szosowym. – Na swym rowerze Colnago pędziłam szybko do mety. Co to za radość być najlepszą w krsju w swej kategorii wiekowej. Wcześniej tylko brałam udział w zawodach kolarstwa górskiego. Warto to robić, naprawdę warto - objaśnia.

– Był rok 2012, startowałam w maratonie MTB cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Odbywał się na Ziemi Leszczyńskiej, w Boszkowie. Tutaj na zawodach poznałam swego męża Rafała. Oboje kochamy jazdę  na rowerze, dzielimy się pasją i doświadczeniami.

Joanna Balawajder ma za sobą starty w rozmaitych imprezach rowerowych i kolarskich. Ciepło wspomina trudne do pokonania etapy Beskidy Trophy (organizowane przez Grzegorza Golonko), jazdy w Bike Maratonie. Dwukrotnie (w latach 2018-2019) ukończyła kultowy maraton MTB w Austrii: w Salzkammergut pokonała dystans 120 kilometrów, ocierając się o podium (4. miejsce).

– Od roku trenuję i ścigam się także na szosie. Rower Colnago dobrze niesie mnie po drogach. W tym roku już dwa razy brałam udział w imprezie Via Dolny Śląsk Szosowy Klasyk. W Sobótce 2 maja byłam trzecia w swej kategorii wiekowej na dystansie 60 km. Było mokro, wietrznie, zimno. W minioną niedzielę, 16 maja, w Złotoryi znów byłam trzecia. A mogłam być druga, moją wielką rywalką jest Kamila Wójcikiewicz z Poznania, która prowadzi w klasyfikacji generalnej. Ja plasuję się na miejscu drugim.  

Z firmą Kaczmarek Electric związała się w końcu 2016 roku. Od roku 2017 koordynuje wszelkie prace związane z organizacją prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. – Uwielbiam tą pracę. Kocham rowery, mój mąż kocha rowery. Sama startuję w zawodach, podpatruję innych, wyciągam wnioski i pragnę, by imprezy spod znaku "Kaczmarka" gromadziły elitę polskiego MTB, by był na nich klimat sportu i rekreacji, by czas spędzony w Lubuskiem, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku pasjonaci uznawali za wielce pożyteczny.

– Dziś czwartek 20 maja 2021. Teraz myśli swe koncentruję na tym, by inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim wypadła na medal. Startujemy w niedzielę 30 maja, mając wsparcie miejscowej władzy, wojska, leśników i tutejszych fanów kolarstwa - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: - Będzie słonecznie, sportowo, rodzinnie i rekreacyjnie. Zapraszam do gościnnego miasta nad Odrą.

Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL