R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900368 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Zielony i zwycięski pociąg Agrochestu

 

Ponad 500 kolarzy MTB w Skokach


Zielony pociąg Agrochestu: na prowadzeniu Mateusz Laszczyk, za nim Krzysztof Orlik, Przemysław Mikołajczyk i Mateusz Kanoniczak.
Fot. Hanna Marczak

Ponad pół tysiąca fanów rowerów górskich pojawiło się w niedzielę w Skokach na kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017. Pogoda sprzyjała kolarskiej rywalizacji, na dystansie Mega bardzo ładnie zaprezentował się zwycięski zespół Agrochestu.

Na trasę Mega (70 km) o godzinie 11.15 ruszyło 88 osób, w tym pięć pań. Od początku bardzo mocno pojechali do przodu zawodnicy w zielonych strojach teamu Agrochest. To ekipa z Kostrzyna Wielkopolskiego związana z tutejszą firmą o tej samej nazwie (obrót środkami ochrony roślin).

Po godzinie i kilkunastu minutach pierwszą rundę jako pierwszy przejechał Mateusz Laszczyk (Agrochest właśnie). W niewielkim odstępie za nim jego trzej koledzy: Krzysztof Orlik, Mateusz Kanoniczak i Przemysław Mikołajczyk. Za nimi zacięcie pedałował Mateusz Mróz (Convert MrózRowery Team), najbardziej utytułowany kolarz w niedzielę w Skokach: aż 19 lat kariery kolarskiej z sukcesami w rozmaitych teamach.

Mateusz Laszczyk jechał koncertowo i na metę wjechał sam. Jego czas - 2:32:49. Na drugiej rundzie przyspieszył Mateusz Mróz, wyprzedzil trzech zawodników Agrochestu i ze stratą 39 sekund zameldował się na mecie jako drugi. Miejsca od 3. do 10. zajęli kolejno: 3. Mateusz Kanoniczak (Agrochest), 4. Krzysztof Orlik (Agrochest), 5. Radek Ostrowski (Rybczyński Bikes Remmers TP-Link), 6. Miłosz Wojciechowski (UKS Sportowiec Piła), 7. Wojciech Czajka (Agrochest), 8. Piotr Majer (Mitutoyo AZS Wratislavia), 9. Robert Dulęba (KS Zryw Radziejów), 10. Maciej Kycler (MEDBIKE Gabinety Lekarskie).


Pamiątkowa fotografia na zakończenie czerwcowych zawodów MTB w Skokach.
Fot. Ewa Hermann

Z dystansem Mega wadziło się pięć pań. Triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team), za nią linię mety przejeżdżały kolejno: 2. Kamila Wójcikiewicz (Rooweromania Team Poznań), 3. Iwona Rychlewska (Zdrojowa Hotels Kołobrzeg), 4. Małgorzata Gogolewska (Gogol MTB Team) i 5. Iwona Berg (Brenderup Team).

Na trasie Mini (33 km) w tym roku we wszystkich dotychczasowych edycjach (Dolsk, Mosina, Wyrzysk, Chodzież) triumfował 21-letni Michał Gehrke z Chodzieży (niestowarzyszony). W Skokach uległ minimalnie swemu rywalowi - Wojciechowi Czeterbokowi ze Śremu (Green Bike MTB Team).

– Rywali zgubiliśmy na siódmym kilometrze - mówili zgodnie za linią mety. – Współpracowaliśmy zgodnie, na finiszu toczyliśmy zaciętą walkę - dodawali. Różnica na końcowej kresce to zaledwie jedna sekunda. Trzeci był Radosław Kozal (FTI Racing Team), czwarty - Krzysztof Peryt z Poznania (NikośBike), piąty - Dawid Kompiel (Bike'owe Wyprawy), 6. Marek Weber ze Śremu (Green Bike MTB Team).

Na Mini wystartowało ponad 50 pań. Triumfowała pewnie Izabela Gościańska z Obornik (DT4YOU MTB Team) przed Pauliną Frelich z Poznania (debiut w maratonie na rowerach górskich) i Sylwią Szpulewską-Larek (Rooweromania Oborniki). Kolejne trzy miejsca zajęły: 4. Karolina Kryszewska z Wrześni, 5. Sylwia Stachowiak z Poznania (Bieniasz Rowerownia Team), 6. Barbara Andrzejewska (AF Mosina Team).


Najlepsi zawodnicy kategorii M6+ na dystansie Mini (33 km): Jacek Szelągowski (2. miejsce), Kazimierz Gogolewski (1. miejsce) i Janusz Pietruszewski (3. miejsce).
Fot. Ewa Hermann

Zielony pociąg Agrochestu bardzo ładnie się pokazał w Skokach (uwieczniła to na swych zdjęciach Hanna Marczak), prezes firmy i teamu Tomasz Rybarczyk (rówieśnik Lecha Piaseckiego - rocznik 1961) też startował i cieszył się bardzo z postawy swych zawodników.

Z kronikarskiego obowiązku podaję, że w niedzielę w Skokach na dystansie Mega w poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: K2 - Kamila Wójcikiewicz, K3 - Marta Gogolewska, M4+ - Małgorzata Gogolewska, M1 - Miłosz Wojciechowski, M2 - Mateusz Laszczyk, M3 - Mateusz Mróz, M4 - Wojciech Czajka, M5 - Janusz Przybysz, M6 - Franciszek Sawicki, M6+ - Roman Dehmel, na Mini zaś: Pro - Wojciech Czeterbok, K0 - Weronika Zielińska, K1 - Estera Łenc, K2 - Izabela Gościańska, K3 - Sylwia Szpulewska-Larek, K4 - Barbara Andrzejewska, K4+ - Sylwia Stachowiak, M0 - Mikołaj Kawa, M1 - Maciej Łopatka, M2 - Dorian Karczewski, M3 - Stanisław Walkowiak, M4 - Marek Ostrowski, M5 - Robert Korna, M6 - Eugeniusz Niedzielski i M6+ - Kazimierz Gogolewski.

Pogoda sprzyjała startującym i kibicom, choć przed dekoracją najlepszych pań i panów zaczął padać deszcz. Honorowali zwycięzców burmistrz Skoków Tadeusz Kłos i sekretarz gminy Blanka Gaździak. Nastrój imprezy był na miarę zbliżających się wakacji (radosny i pogodny), nie dziwi zatem, że na jej zakończenie ci co zostali do jej końca stanęli do pamiątkowej fotografii.

Następne zawody z cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB już w najbliższą niedzielę, 2 lipca, w Mściszewie pod Murowaną Gośliną.

                                         Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL