R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824814 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Bytowa!

 

Swym sportowym uczestnictwem
dziękujemy Czesławowi Langowi
za wszystko, co zrobił dla kolarstwa


Czesław Lang, obok niego triumfatorzy Tour de Pologne Amatorów: Magdalena Hałajczak i Radosław Lonka. Kwidzyn, 1 października 2011, finał Skandia Maraton Lang Team.

Najbliższe dwa dni, sobota i niedziela, będą bardzo ważne dla Czesława Langa, jego najbliższych i współpracowników.

W miejscu (Bytów), gdzie przed laty, dawno to było, rozpoczynał swą przygodę z rowerem i kolarstwem, odbędzie się wielka impreza sportowa: najpierw zmagania mastersów i amatorów na szosie, następnie rywalizacja pasjonatów MTB.

Czesław Lang urodził się 17 maja 1955 roku w miejscowości Kołczygłowy pod Bytowem. To jego kraina dzieciństwa, pierwszych sportowych sukcesów i nadal aktualne miejsce życiowych pomysłów i inspiracji. I także jeden z adresów zamieszkania.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy (rok 1980) dopiero teraz, w roku 2012, zaprasza maratończyków MTB w krainę, którą bezgranicznie kocha. W niedzielę każdy, kto choćby raz startował w maratonie Skandii i Czesława Langa i komu bliskie jest kolarstwo, powinien być w Bytowie!

Czesław Lang był znakomitym kolarzem, od prawie dwudziestu lat organizuje na rozmaite sposoby wszelkie odmiany polskiego cyklizmu. Tour de Pologne jest produktem najwyższej jakości, ale i pozostałe imprezy, jak choćby Skandia Maraton Lang Team, mają wymiar najlepszej i zarazem dobrze rozpoznawalnej marki.

Sezon 2012 to szósty rok Skandia Maraton Lang Team. Ta edycja w Bytowie w najbliższą niedzielę ma szczególną wymowę. Odbywa się w miejscu skąd młody polski kolarz rozpoczynał w latach siedemdziesiątych XX wieku swą drogę w kolarski świat. I który wówczas zapewne nie przypuszczał i nie miał takiego oto wyobrażenia, że kilkadziesiąt lat później w środku polskiego lata jego Bytowem zawładną pasjonaci rowerów. Nie powinno być ich mniej niż w minioną niedzielę w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie ponad tysiąc ludzi wystartowało w Tour de Pologne Amatorów.

Jedziemy do Bytowa! I startujemy w Skandia Maraton Lang Team. Swym sportowym uczestnictwem dziękujemy w ten sposób Czesławowi Langowi za wszystko, co zrobił dla kolarstwa.

                                                                 Piotr Kurek

Sylwetka Czesława Langa - Ludzie kolarstwa
http://www.kurek-rowery.pl/index.php?gr=47&pdgr=221
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL