R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824521 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mosina czeka na fanów MTB

 

W niedzielę 28 czerwca Bike Cross Maraton

 

Bike Cross Maraton zbliża się do Poznania - w niedzielę 28 czerwca w oddalonej o 20 km od stolicy Wielkopolski Mosinie odbędzie się trzecia edycja cyklu maratonów MTB.

W Mosinie zainaugurowany zostanie Puchar Powiatu Poznańskiego – w całym Bike Cross Maratonie wyścigów odbywających się na terenie powiatu będzie w sumie aż pięć. To także zawody w Mściszewie, Suchym Lesie, Stęszewie i Łopuchowie. Odbywają się one dzięki wielkiej życzliwości i pomocy Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Na dystansie Mini do przejechania będzie 27 km, na dystansie Mega w ramach 54 km trasy będzie czekała dodatkowa atrakcja w postaci przejazdu po fragmencie trasy XC. W ramach uatrakcyjnienia cyklu, od wyścigu w Mosinie organizatorzy będą regularnie wprowadzać na dłuższej trasie różne ciekawostki.

Trasa biec będzie szlakami na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego - należy pamiętać, że jest to teren szczególnie chroniony i w związku z tym decyzje dotyczące wyznaczenia przebiegu maratonu zostały dostosowane do tych okoliczności.

Organizatorzy zachęcają do docierania na maraton z całymi rodzinami – oprócz opcji wspólnego kibicowania, dzieci będą tradycyjnie już zapraszane do udziału w specjalnie dla nich zorganizowanym przedszkolu rowerowym.

Start nastąpi o godzinie 11.00 (dystans Mega) i o 11.30 (dystans Mini) z miasteczka rowerowego, które powstanie specjalnie na tą okazję na terenie Polany Pożegowskiej w Mosinie.

Pierwsza tegorooczna impreza z cyklu Bike Cross Maraton odbyła się 12 kwietnia w Dolsku i zgromadziła na starcie ponad 750 fanów MTB. W Wyrzysku 31 maja było ich ponad 500. Trzeba mieć nadzieję, że w przepięknej okolicy Mosiny i Wielkopolskiego Parku Narodowego zmieści się na dwóch trasach prawie tysiąc amatorów sportu i rekreacji na rowerach górskich.

Rejestracja i więcej informacji na stronie www.gpmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL