R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867519 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
19 kwietnia 2009 maraton MTB
w Murowanej Goślinie

 

W przedostatnim dniu starego roku w Murowanej Goślinie, w Urzędzie Miasta i Gminy, odbyło się spotkanie, w trakcie którego rozważano wiele pomysłów i inicjatyw mających uczynić z tej podpoznańskiej miejscowości jedno z głównych centrów aktywności rowerowej w Wielkopolsce.

Wiadomo, że kolejny - to już czwarty - maraton MTB, organizowany przez Grzegorza Golonko i władze Murowanej Gośliny odbędzie się w kwietniu 2009 roku - w niedzielę 19 kwietnia. Sześć dni wcześniej, 12 kwietnia - poniedziałek wielkanocny, wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z trasą maratonu MTB w wersji 2009.


Wojciech Gogolewski (od lewej), Tomasz Łęcki i Arkadiusz Bednarek - 30 grudnia 2008, Murowana Goślina.

Tomasz Łęcki, burmistrz Murowanej Gośliny, nie ukrywa, iż czwarta edycja maratonu po przepięknych terenach Puszczy Zielonka winna być rekordowa w każdym wymiarze: jeśli chodzi o liczbę uczestników, o klimat i nastrój imprezy, także o wydarzenia towarzyszące temu wielkiemu wydarzeniu sportowo-rekreacyjnemu.

Wszystko wskazuje na to, że kwietniowym maratonie wystartuje licznie grupa pasjonatów MTB z Murowanej Gośliny, pod szyldem jednego klubu i jednolicie ubranych. Mają w niej jeździć zarówno dorośli, jak i początkujący - głównie młodzi cykliści.

Rajdy rowerowe po Puszczy Zielonce, od wiosny po późną jesień, także imprezy dla uczniów szkół podstawowych i średnich, współpraca z Głuszycą (miasto to podobnie jak Murowana Goślina jest organizatorem maratonu MTB), to dalece nie wszystkie pomysły i inicjatywy, które już wkrótce nabiorą bardziej realnych kształtów i zostaną przedstawione publicznie.

Tomasz Łęcki, Arkadiusz Bednarek (UMiG) i Wojciech Gogolewski (prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca) zgodnie ustalili, że w 2009 roku Puszcza Zielonka winna być przez cały rok miejscem wielu interesujących imprez sportowo-rekreacyjnych na rowerach.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL