R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645304 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę kolarze górscy
spotykają się w Nowej Soli

 

Przedostatnia w tym roku edycja
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


W cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB startuje elita polskiego kolarstwa górskiego.
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą niedzielę, 4 września, w Nowej Soli odbędzie się kolejna edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2016, czyli maratonu na rowerach górskich. Jego uczestnicy zmierzą się z czteroma dystansami: Giga (83 km), Mega (56 km) i Mini (29 km) oraz trasa dla młodzików (7,2 km).

Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy w Rydzynie, Zielonej Górze, Sulechowie, Kargowej, Lubrzy i Wschowie. Na cały cykl składa się 8 zawodów – po Nowej Soli finał odbędzie się 2 października w Wolsztynie.

Startujący w Nowej Soli zmierzą się z czteroma dystansami: Mini - 29 km, Mega - 56 km i Giga - 83 kilometry. Na najkrótszym z dystansów wystartują młodzicy (6 rund po 1200 metrów). Tak, jak we wszystkich poprzednich zawodach, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych, także drużynowo.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego i umożliwia start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita. Przypominamy, że zawodnicy posiadający taką licencję mają obowiązek startu w kategorii elita.

Co tu dużo mówić, przed dwoma laty (po rocznej przerwie) nowosolska imprezy powróciła na tereny nadodrzańskie. Kolarze wyruszą z okolic portu i przejadą przez most zwodzony i popedałują w kierunku miejscowości Modrzyca, Bobrowniki i na tereny wokół Bukowej Góry. Na trasie każdy kolarz znajdzie coś dla siebie: duża ilość podjazdów, trudne technicznie zjazdy, ciekawe single tracki oraz oczywiście piękne widoki.

Organizatorzy zapewniają nagrody finansowe w kategorii elita o łącznej wartości 5450 złotych. Po wyścigu wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród, w tym markowego roweru MTB.

Imprezę organizują działacze UKS "Peleton" Nowa Sól oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli.

4 września 2016

GP Kaczmarek Electric MTB

Organizator: UKS „Peleton” Nowa Sól, MOSiR Nowa Sól
Gdzie: Nowa Sól - przystań kajakowa przy alei Wolności
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Mini - 29 km, Mega - 56 km, Giga - 83 km. Także dystans dla młodzików - 7,2 km..
Więcej informacji: http://mtb.ke.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL