R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41698567 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maratończycy MTB nie zawiedli

 

Ogólnopolski rekord frekwencji we Wrocławiu


Setka dzieci ścigała sie we Wrocławiu. Rośnie młode pokolenie maratończyków MTB. Tych było w stolicy Dolnego Śląska - aż 1823.

W niedzielę kolarze z całej Polski jechali do Wrocławia - na inauguracyjną edycję Bike Maratonu 2011. Zachęcała ich do tego, zapewne, pogoda. Świeciło słońce, była temperatura idealna - kilkanaście stopni Celsjusza, by się ścigać. Ale jak to należy czynić, gdy ma się wokół siebie prawie dwa tysiące ludzi.

W niedzielę na boisku sportowym nieopodal osiedla Malowniczego zjawiło się 1823 osoby obojga płci, by wystartować w pierwszej edycji Bike Maratonu 2011. Jeśli skrupulatnie doliczymy do tego prawie setkę najmłodszych dzieci, to wychodzi 1920 osób. Czyli polski rekord uczestnictwa w maratonach MTB.

Trzy dystanse do pokonania: Haro - 28 km, Mega - 57 km, Giga - 83 km. Trasa była szybka i płaska, o czym świadczą czasy najlepszych zawodników na wszystkich dystansach. Na dystansie Giga nie do pokonania był Bogdan Czarnota z Kross Racing Team z czasem 02:49:39, wśród kobiet najszybsza była Michalina Ziółkowska z KTM Racing Team z czasem 03:12:36.


Na trasie wrocławskiego maratonu MTB.

Dystans Mega wygrał Mateusz Zoń z Żywiec Kross Team, któremu pokonanie 57 kilometrów zajęło 01:55:15. Najszybszą panią była Agnieszka Gulczyńska z Corratec Teamu, znana dziennikarka poznańska, z czasem 02:19:56. Najkrótszy dystans Haro najszybciej pokonał Piotr Szpakowski z Haro Team w czasie 01:00:42. Panią, która jako pierwsza zameldowała się na mecie, była Justyna Kowalczyk z MTB Team RMF FM – Adrenaline Mountain z czasem 01:12:58.

Na mecie, za sprawą Banku BGŻ, na każdą z pań czekał kwiatek, a wśród wszystkich dzieci wylosowano trzy rowery marki Felt. W tradycyjnej tomboli, dla wszystkich uczestników maratonu MTB, wylosowano dwa rowery Felt, zegarek Festiny i outdoorowe rzeczy Campusa. Kolejną atrakcją, która czekała na uczestników wrocławskiej edycji Bike Maratonu były masaże w namiocie Arnigelu i przedszkole Bim Bam Bom, które cieszyło się wielką popularnością wśród najmłodszych.

Druga edycja Bike Maratonu już siódmego maja w Zdzieszowicach, wystarczy mieć kask i rower.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL