R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900413 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Przemysław Mikołajczyk głównym
kandydatem do zwycięstwa?

 
11 listopada w Mieleszynku pod Wieruszowem
VII Niepodległościowy Maraton MTB


Przemysław Mikołajczyk jest jednym z liderów Agrochest Teamu MTB. Na zdjęciu podczas sierpniowego Bike Cross Maraton Gogol MTB w Stęszewie.
Fot. Hanna Marczak
 

11 listopada 2016, a więc za trzy dni, w Mieleszynku pod Wieruszowem odbędzie się VII Niepodległościowy Maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się w jesiennych warunkach pogodowych, oby tylko świeciło słońce i nie sypał śnieg, z dystansem 45 kilometrów, kobiety - o rundę krótszym, 30-kilometrowym. Na najlepszych czekają premie finansowe. Ze zgłoszonych dotąd zawodników zawodników Przemysław Mikołajczyk z Konina (Agrochest MTB Team) wydaje się głównym kandydatem do zwycięstwa.

Przygotowania do imprezy trwały od początku tego roku.  Odbędzie się ona w nowym miejscu: w Mieleszynku pod Wieruszowem na terenie gospodarstwa agroturystycznego "Na grobli". Pasjonaci rowerów z Wieruszowa zjechali tutaj wiele kilometrów, by wyznaczyć w terenie optymalną trasę: powstały nowe odcinki - w tym singel tracki. Przewyższenia na jednej pętli wynoszą 330 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że do pokonania będą trzy okrążenia, ich łączna suma daje 990 metrów. Będzie zatem gdzie się zmęczyć, potrzebne okażą się umiejętności techniczne.

Do tej pory zgłosiło chęć udziału prawie 200 kobiet i mężczyzn. Z analizy listy zgłoszonych fanów MTB głównym kandydatem do zwycięstwa wydaje się Przemysław Mikołajczyk z Konina (Agrochest Team). To były kolarz szosowy (kilka razy jechał w Tour de Pologne), który w ostatnich latach z powodzeniem startuje w maratonach na rowerach górskich.

Impreza odbędzie się po raz siódmy, czas zostanie zmierzony elektronicznie. Pamiątkowe numery startowe już czekają. Komandorem imprezy jest Janusz Stasiewicz, pomysłodawca i popularyzator całej imprezy od początku jej trwania, animator kolarstwa w Wieruszowie.

Organizatorom imprezy niezbędnego wsparcia udzieliły: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów, także Starostwo Powiatowe w tym mieście. Straż Pożarna z miejscowości Pieczyska (wielce zaangażowana w organizację imprezy) zadba o zabezpieczenie trasy i kuchnię.

Na zakończenie zawodów zostanie rozpalone ognisko, nie zabraknie kiełbasek i ziemniaków, pieczony prosiak będzie do podziału.

By impreza odbyłą się w takiej skali, potrzebni byli i znaleźli się sponsorzy, głównymi z nich są firmy Wędlinka, Malik i Arkos oraz Opolskie Centrum Rowerowe. Media (mtbnews.pl, mtb-xc.pl, xc-mtb.info, Wielkopolskie Rowerowanie) objęły patronat nad wieruszowskim maratonem MTB. Wolontariusze w niemałej liczbie zgłosili chęć pomocy.

Cóż zatem można 3 dni przed imprezą napisać: 11 listopada jedziemy do Wieruszowa, by w klimacie niepodległościowego święta ścigać się na rowerach. Dzieci do lat trzynastu mają oddzielny wyścig, maraton MTB rozpocznie się o godzinie 11.00. Panowie zmierzą się z dystansem 45 km, panie z trzydziestoma kilometrami i także najmłodsi mężczyzni. Będzie trzynaście kategorii (siedem panów i sześć pań), w każdej pięć najlepszych kobiet i pięciu mężczyzn otrzyma premie finansowe od 300 do 30 złotych (pod warunkiem sześciu startujących w danym przedziale wiekowym).

Imprezę z mikrofonem w ręku poprowadzi Piotr Kurek, dziennikarz i pasjonat rowerów.

Więcej szczegółów oraz zasady rejestracji na stronie www.tsrwieruszow.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL