Grzegorz Grabarek
zwycięski dziś w Chodzieży

To już trzecia wygrana zielonogórzanina

Grzegorz Grabarek zwyciężył w Chodzieży w rywalizacji elity mężczyzn.

Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (TBM Systems) triumfował dziś w Chodzieży podczas piątej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Dystans Giga pokonał najszybciej, w czasie 2:52:52. To już trzecia wygrana tego zawodnika w tym roku w rywalizacji elity mężczyzn w tym cyklu.

Świeciło słońce, zawodniczki i zawodnicy zmagali się z górkami i wzniesieniami wokół podchodzieskiego Gontyńca. Było co robić na przepięknej widokowo trasie. Jeszcze zanim fani MTB ruszyli w trasę, kibice spekulowali, kto teź dziś będzie lepszy: Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Team) czy też Grzegorz Grabarek?

Pierwsze komunikaty z trasy wskazywały, że prowadzi Mariusz Gil, i że to on ma największe szanse na wygraną. Na mecie jednak jako pierwszy zameldował się Grzegorz Grabarek. Czterdzieści sekund za nim na końcowej kresce pojawił się Artur Małkowski z Poznania (bez przynależności klubowej). Trzeci został sklasyfikowany Patryk Krajewski z Poznania (Euro Bike Team), czwarte miejsce wywalczył Filip Jeleniewski z Podanina (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Adrianna Osińska spod Malborka (Wysepka Team) pedałowała jako jedyna zawodniczka elity przez prawie 4 godziny po swój sukces (3:42:27).

Grzegorz Grabarek wygrał w tym roku inauguracyjny maraton "Kaczmarka" w Krośnie Odrzańskim (10 kwietnia), przed tygodniem triumfował w Rakowni pod Murowaną Gośliną i dziś znów zwyciężył.

Nie wiadomo, czy czerwcowe ciepło, czy też bojaźń przed chodzieskimi górkami sprawiły, że dziś mniej fanów MTB, niż zwykle na "Kaczmarku", zjawiło się w Parku 3 Maja. Na trasie Mini triumfowali Sylwia Stachowiak z Poznania (BikeVibe Team) i Jakub Klimpel z Leszna (REAL 64-sto), na Mega zaś Małgorzata Kaczmarek z Poznania (Kibolski KS) i Dawid Romanowski z Zielonej Góry (Yolobike Marba MTB).

Następny, szósty już z kolei, maraton MTB z cyklu Kaczmarek Electric odbędzie się za dwa tygodnie, 19 czerwca, w Żerkowie.