R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335844 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Nieoczekiwani zwycięzcy

 

Słoneczny finał cyklu Grand Prix Kaczmarek


Grzegorz Grabarek, za nim Maciej Kasprzak i Andrzej Kaiser - trzej najlepsi zawodnicy na trasie Giga w Wolsztynie.
Fot. Piotr Kurek

Na słoneczny finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018 przyjechało dzisiaj do Wolsztyna prawie 800 pań i panów, nie licząc wcale sporej rzeszy młodzików i dzieci. Na najdłuższym dystansie triumfowali nieoczekiwanie Grzegorz Grabarek (Real 64-sto) i Barbara Borowiecka (Szczepan Bike - Giant Gorzów).

Ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 11.00: pięć pań i 63 mężczyzn, oczywiście na najdłuższym dystansie Giga, który tym razem liczył 65 kilometrów. Po dwóch godzinach i 15 minutach przy barierkach rozstawionych w Parku Miejskim zgromadzili się kibice, rozważając publicznie kto tym razem wygra?


Te trzy panie wystartowały na najdłuższej trasie. Wygrała Barbara Borowiecka (742).
Fot. Piotr Kurek  

Nagle w oddali pojawili się szybko pędzący kolarze, aż pięciu. Najszybciej finiszował Grzegorz Grabarek przed Maciejem Kasprzakiem (obaj Real 64-sto) i Andrzejem Kaiserem (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Wpadali na metę w sekundowych odstępach czasu - 2:29:16, 2:29:17 i 2:29:18. Czwarty był Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest), cztery sekundy za niezmordowanym kolarzem z Bytowa. Mariusz Gil przyjechał piąty, szesnaście sekund za zwycięzcą.

– Wygrałem, bardzo się cieszę. To moje pierwsze zwycięstwo w tym roku w cyklu Grand Prix Kaczmarek - powiedział Grzegorz Grabarek. I dodał: – Praktycznie cały czas jechaliśmy w piątkę. Najmocniejsze i najdłuższe zmiany dawał Andrzej Kaiser, on był główną siłą napędową naszej grupki.


Radośni i roześmiani fani MTB z ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link. Wolsztyn, 30 września 2018.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała Barbara Borowiecka (Szczepan Bike - Giant Gorzów) przed Kamilą Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Magdaleną Wojtyłą (Im Motion Specialized Skoda Gallic), Małgorzatą Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Kingą Budny (Scott Piątek Team).

Z dystansem Mega (37 km) wadziło się 237 osób, w tym czternaście pań. Na linię mety wpadli równocześnie Dawid Romanowski (Masterchem MTB Team) i Rafał Chmiel (FSD Sport), po godzinie 25 minutach 14 sekundach pedałowania. Najlepszą panią na tej trasie była Monika Otulakowska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).


Andrzej Kaiser i Mariusz Gil na trasie wolsztyńskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

Na Mini (486 startujących) triumfowali: Marek Urbaniak (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Tea) i Julia Borowska (Kross Euro-Rower.pl). 

Drużynowo edycję maratonu Grand Prix Kaczmarek w Wolsztynie wygrał Euro Bike Kaczmarek Eletric Team, dla którego punkty zdobywali: Andrzej Kaiser, Mariusz Gil, Bartosz Kołodziejczyk i Artur Małkowski - ta czwórka pokonywała dystans Giga.


Kolarze i Joanna Balawajder - koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
Fot. Piotr Kurek

W klasyfikacji tegorocznego cyklu drużynowo triumfował też Euro Bike Kaczmarek Electric Team przed ekipą Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link i drużyną Real 64-sto.

Byłem w Wolsztynie, widziałem pasjonatów MTB w akcji, rozmawiałem z wieloma z nich. Lubią oni cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB i trochę z żalem żegnali dziś sezon 2018. Słonecznie, radośnie i pogodnie, mając nadzieję, że w przyszłym roku Cezary Kaczmarek i Joanna Balawajder przygotują im możliwość sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Tak jak w minionych kilku latach.

                                         Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL