R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689760 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska wystartuje
10 kwietnia w Dolsku

 

Trzy wielkopolskie maratony MTB

Pasjonaci rowerów górskich, szczególnie ci, którzy upodobali sobie ściganie w maratonach MTB, trenują zawzięcie na swych bicyklach - przygotowując się do pierwszych imprez w tym roku. Tak się składa, że nieoficjalna ogólnopolska inauguracja sezonu polskich maratonów MTB odbędzie się 10 kwietnia w wielkopolskim Dolsku. Gwiazdą tych zawodów będzie wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. W tym samym miesiącu maratończyków MTB gościć będą także dwa inne miasta naszego regionu: 18 kwietnia - Murowana Goślina i 25 kwietnia - Chodzież.

 
Maja Włoszczowska wystartuje w kwietniowym maratonie MTB w Dolsku. Srebrna medalistka z Pekinu, na zdjęciu, składa autograf podczas swego wyścigu w Jeleniej Górze, 9 maja 2009.

Maja Włoszczowska do sezonu 2010 przygotowywała się ostatnio w Hiszpanii, kilka dni temu wygrała wyścig XC w Izraelu, gdzie w tym roku odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu jest już w kraju i w czwartek (18 marca) potwierdziła Wielkopolskiemu Rowerowaniu, że 10 kwietnia wraz z koleżankami z kobiecej grupy kolarstwa górskiego CCC Polkowice - Aleksandrą Dawidowicz, Magdą Sadłecką i Paulą Gorycką - zjawi się w Dolsku, by uczestniczyć w imprezie o nazwie Powerade® Suzuki MTB Marathon 2010.

Na starcie pojawi się prawdopodobnie czołówka polskich kolarzy górskich: Anna Szafraniec, Marek Galiński, bracia Adrian Brzózka i Piotr Brzózka (wszyscy team JBG2). Nie zabraknie Andrzeja Kaisera (Dobre Sklepy Rowerowe) i innych znakomitych polskich specjalistów MTB. Swych sił spróbują też zawodnicy zwykle startujący w wyścigach szosowych a reprezentujący zawodowe grupy: Mróz Active Jet, CCC Polsat Polkowice, DHL-Author.

Jak poinformował w czwartek 18 marca autora Wielkopolskiego Rowerowania Grzegorz Golonko, swój akces do maratonu MTB w Dolsku zgłosiło ponad 900 zawodniczek i zawodników.

Impreza w Dolsku odbędzie się w sobotę 10 kwietnia, ale biuro zawodów, Villa Natura - ul. Podrzekta 3, czynne będzie już w piątek od godziny 16 do 21. W tym ładnym fragmencie Wielkopolski spotkają się z jednej strony profesjonaliści MTB, z drugiej amatorzy, dla których rywalizacja z Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec, Aleksandrą Dawidowicz, Markiem Galińskim i Andrzejem Kaiserem może być niezapomnianym przeżyciem.

Imprezę w Dolsku organizacyjnie przygotowuje Grzegorz Golonko, podobnie zresztą, jak następną - 18 kwietnia w Murowanej Goślinie. I o ile ta w Dolsku odbędzie się po raz pierwszy, to jazda z Murowanej Gośliny w stronę pięknego kompleksu leśnego, jakim jest Puszcza Zielonka, stanowić będzie mały jubileusz (już po raz piąty).

I jakby tych maratonowych zapowiedzi było mało, to 25 kwietnia w Chodzieży - tak życzliwej bikerom MTB - odbędzie się inauguracja tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team. Będzie on rozciągnięty w czasie od kwietnia do września, złoży się nań osiem imprez, zaś wielki finał nastąpi 26 września w Rzeszowie.


W Chodzieży będzie można rywalizować na czterech dystansach.

Wielkopolska czeka w kwietniu na Maję Włoszczowską, na jej koleżanki i kolegów, także na amatorów z całego kraju. Zawodnicy z innych krajów również będą mile widziani i witani. Trzy imprezy w jednym miesiącu w naszym regionie. Wypada się tylko cieszyć i już szykować formę na 10, 18 i 25 kwietnia.

Można przypuszczać, że w każdej z tych imprez weźmie udział ponad 1000 zawodniczek i zawodników.

10 kwietnia
Powerade® Suzuki MTB Marathon 2010

Organizator: G&G Promotion, Mróz S.A., Villa Natura, Urząd Miasta i Gminy w Dolsku
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 10 - dystans Giga, godzina 11 - Mega, 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynnne w piątek od 16 do 21, w sobotę 7.30 do 9.30.Trzy dystanse do pokonania: Mini - 29 km, Mega - 54 km, Giga - 83 km.
Więcej informacji: http://mtb.webworld.pl

18 kwietnia
Powerade® Suzuki MTB Marathon 2010

Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10 - dystans Giga, godzina 11 - dystanse Mini i Mega. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 21, w niedzielę od 7.30 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 37 km, Mega - 68 km, Giga - 107 km.
Więcej informacji: http://mtb.webworld.pl

25 kwietnia
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia, Urząd Miasta w Chodzieży
Gdzie: Chodzież - Rynek Miejski
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 20, w niedzielę od 7.30 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 7 km, Mini - 35 km, Medio -54 km, Grand Fondo - 84 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL