R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888596 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięstwo blisko domu

 

Marek Konwa najlepszy w Rydzynie


Marek Konwa (na pierwszym planie) jedzie po zwycięstwo. Rydzyna, 17 kwietnia 2016.
Fot. Zdzisław Wasiołek

Marek Konwa (64-sto Leszno MTB Team) wygrał dziś wyścig na dystansie Giga w Rydzynie podczas pierwszej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Sukces odniósł zdecydowanie, przyjeżdżając na metę kilka minut wcześniej przed następnym zawodnikiem.

Ma 26 lat, kolarstwo trenuje połowę swego życia - od roku 2003. Nigdy nie ukrywał, że jego ulubiona pogoda na zawody - to deszcz i błoto, które innym utrudniają życie, jemu zaś jedzie się w takich warunkach szybko, do przodu, do zwycięstwa.

Aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim chciał się dziś ładnie pokazać w Rydzynie, blisko Leszna - blisko swego domu. Wystartował na dystansie Giga (61 km) razem z grupą kilkudziesięciu zawodników i kilkoma zawodniczkami. Na pierwszym pomiarze czasu był trzeci (za Andrzejem Kaiserem i Maciejem Kasprzakiem), na kolejnym też trzeci (za Adamem Adamkiewiczem i Andrzejem Kaiserem). W końcówce zdecydowanie nacisnął na pedały, odjechał rywalom i na mecie pojawił się po 2 godzinach 30 minutach 6 sekundach od startu.

Andrzej Kaiser był drugi - jego czas 2:34:46 h, trzeci Mariusz Gil - 2:35:50 (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Kolejne miejsca zajęli: 4. Maciej Kasprzak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 5. Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), 6. Przemysław Ebertowski (King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino), 7. Krzysztof Krzywy (Nexus Team), 8. Piotr Krysman (Kross Euro-Rower.pl), 9. Bartłomiej Oleszczuk (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes), 10. Adam Adamkiewicz (Real 64-sto Leszno MTB Team).

Jazdę na dystansie Giga ukończyło 72 startujących, w tym sześć pań. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - wielokrotna reprezentantka Polski - 3:03:59 przed Pauliną Bielińską (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes) - 3:05:25 i Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 3:16:52.

Z dystansem Mega (47 km) uporało się 370 zawodniczek i zawodników. Triumfował Remigiusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Markiem Strugiem z Poznania (Colex Racing Team) i Adamem Ostryńskim (Real 64-sto Leszno). W tym miejscu warto podkreślić, że dwudziestolatek ze Strzelec Krajeńskich (syn 13-krotnego mistrza Polski) dzień wcześniej triumfował w Warszawie w inauguracyjnym maratonie Czesława Langa i Skandii na średnim dystansie. Najlepsze panie na Mega to: 1. Małgorzata Zellner, 2. Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Joanna Adamska (wszystkie Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

371 osób ukończyło jazdę na Mini, w tym 46 kobiet. Wygrali Marcin Bukraba z Polkowic i Joanna Balawajder (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Maraton w Rydzynie to maraton otwarcia siódmego sezonu pod parasolem firmy Kaczmarek Electric. W tym roku imprez będzie jeszcze siedem - z finałem w Wolsztynie.

Marek Konwa, dwudziestokrotny mistrz Polski, dziś wygrał w Rydzynie, blisko swego domu. Najlepszego kolarza górskiego naszego kraju czeka pracowity rok. 8 maja odbędą się Mistrzostwa Europy MTB w Szwecji, w lipcu w Czechach (Nove Mesto) Mistrzostwa Świata MTB, w sierpniu Igrzyska OIimpijskie w Rio de Janeiro. Dla 26-latka z Wilkanowa/Leszna te imprezy są najważniejsze. Ale byłoby pięknie i dla Marka Konwy i dla polskich fanów MTB, gdyby w październiku podczas finału cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Wolsztynie pojawił się z czymś cennym. Medalem ze Szwecji, Czech lub Brazylii.  Najlepiej złotym lub jeszcze lepiej - złotymi.

                                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL