R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825306 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mateusz Mróz pojedzie w Wiórku

 
Zawody MTB już kolejny rok z rzędu


Mateusz Mróz z synem Janem podczas Leśnego Kryterium Rowerowego w Pobiedziskach, 16 sierpnia 2020.
Fot. Piotr Kurek
W najbliższą sobotę (3 października) w Poznaniu i najbliższej okolicy ma być ładna pogoda.Temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza, wiatru wcale i słoneczko na zamówienie. Z takiej prognozy mogą się tylko cieszyć organizatorzy imprezy MTB w Wiórku oraz w niej startujący. Już po raz kolejny w tym miejscu odbędą się zawody dla fanów rowerów górskich, najmłodszych i dorosłych. Zgłosiło się ponad trzysta pięćdziesiąt osób. Na liście startowej widnieje nazwisko Mateusza Mroza, znanego przed laty kolarza szosowego i reprezentanta Polski
 
Przez kilka godzin, od dziewiątej do czternastej, entuzjaści rowerów ścigać się będą na terenie wsi Wiórek i w okolicznych lasach. Będzie to przede wszystkim jazda droga leśnymi i gruntowymi. Jako pierwsze staną na starcie dziewczęta i chłopcy z roczników 2003-2005 oraz 2006-2008, będą mieli do pokonania dystans 7 km. Kategorii wiekowych dla najmłodszych będzie aż 10 (po pięć dla dziewcząt i dla chłopców. Chętnych do rywalizacji jest aż 125 młodych ludzi (limit), od roku 2003 do 2015. I to jest pierwsza odsłona imprezy
 
O 11.00 ruszą na trasę panie i panowie na dystansach 42,4 km (dwie rundy) i 21,2 (jedna) - druga odsłona MTB Wiórek. Do tej rywalizacji zgłosiło się 250 osób (taki był limit). Na liście gotowych do szybkiej jazdy po nadwarciańskich terenach widnieją znane nazwiska, jak choćby Mateusza Mroza - mieszkańca Czapur, byłego kolarza szosowego i reprezentanta Polski. Pan Mateusz przed tygodniem w imponującym stylu wygrał wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań", triumfował w tym sezonie w maratonach MTB w Pobiedziskach i Sławie (Lubuskie).
 
Jego najgroźniejszymi rywalami będą Mateusz Beczek z Poznania, Daniel Curul z Gniezna, Mariusz Czupryniak i Arkadiusz Kucharski (obaj z Gorzowa Wielkopolskiego), Mateusz Nowicki z Dachowej, czy też Mateusz Siejak z Kiekrza i Rafał Łukawski z Poznania. Z trasą ponad 40 km zmierzą się dwie dzielne panie: Agata Kurkiewicz z Poznania i Karina Nowak z miejscowości Ostrowite.
 
Istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową na adres e-mail: estera.wekwert@mosina.pl do 1 października 2020.
 
Imprezę w Wiórku organizuje już kolejny rok z rzędu gmina Mosina przy współpracy z Wiejskiem Stowarzyszniem Integracyjnym "WIESTIN". Wspomagać będą sołectwa Czapury i Wiórek, strażacy z OSP gminy Mosina oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.
 
Start i meta usytuowane będą na ulicy Podleśnej 70 w Wiórku. Podczas trwania zawodów wstęp do miasteczka zawodów mają tylko zawodnicy, organizatorzy oraz niezbędne służby. Impreza odbywa się bez udziału publiczności. Dziecko może przyjść na zawody tylko z jednym opiekunem. Te zasady wynikają z wytycznych policji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa w Polsce.
 
Biuro zawodów rozpoczyna pracę w piątek (świetlica w Wiórku, ul. Podleśna 12) o godzinach 18-20.30 i ją kontynuuje w sobotę (miasteczko zawodów) od 7.30 do 10.30. Wszystkie niezbędne informacje na temat imprezy na stronie: https://osirmosina.pl/index.php/mtb-wiorek/ Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.
 
                Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL