R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878402 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rafał Łukawski w znakomitej formie

 

Poznaniak na najwyższym miejscu podium
podczas maratonu MTB w Wieruszowie


Ta szóstka stworzyła dziś interesujące kolarskie widowisko. Z lewej strony Marcin Kowalczyk (61), za nim Rafał Adamczyk, za nimi Marcin Hermanowski. Z prawej Michał Krystkowiak, za nim Dariusz Drelak, za nimi Rafał Łukawski.
Fot. Piotr Kurek

V Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2014 zgromadził dzisiaj ponad 150 pasjonatów jazdy na rowerze, miał dobry sportowy poziom i był godnym uczczeniem naszego narodowego święta.

Zapisało się do startu w tej imprezie ponad dwieście osób, ale dzisiaj do miejsowości Pieczyska pod Wieruszowem przyjechało ponad 150 osób obojga płci, by rywalizować na dystansie 48 kilometrów.

Ruszyli na trasę o 11.37 spod siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej Pieczyska. Wcześniej powodzenia i bezpiecznego dojazdu na metę życzył im burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki. Pierwsze prawie dwa kilometry były jazdą na start ostry, po którym przyszło im pokonać ponad 45 kilometrów na trzech rundach.


Wystartowało dziś ponad 150 osób w wieruszowskim maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Już na pierwszym okrążeniu uformowała się szęścioosobowa czołówka. Stanowili ją: Rafał Łukawski z Poznania, Marcin Hermanowski z Częstochowy, Dariusz Drelak z Bralina, Michał Krystkowiak z Zielonej Góry, Marcin Kowalczyk z Wielunia i Rafał Adamczyk z Wrocławia. Pierwsze 15 kilometrów pokonali w czasie 32 minut i kilkunastu sekund. Za nimi jechało trzech zawodników - między innymi Paweł Laskowski z Łodzi, wielokrotny mistrz Polski na torze.

Szóstka dzielnie współpracowała i na dwóch kolejnych rundach powiększyła przewagę nad rywalami. Ich przewaga na mecie wyniosła prawie sześć minut, zaś o zwycięstwie zadecydował finisz na polnej drodze - obok torów kolejowych. Wygrał zdecydowanie Michał Krystkowiak (M2), drugi był Marcin Hermanowski (M2), trzeci Marcin Kowalczyk (M1), czwarty Rafał Łukawski (M3), piąty Dariusz Drelak (M2), szósty Rafał Adamczyk (M1).


Uznanie wzbudziła postawa Antoniego Wiśniewskiego (rocznik 1938, czyli 76-latka) z Wieruszowa, który na tym rowerze pokazał hart ducha i sportową determinację. Przejechał dwie pełne rundy, czyli ponad 30 km.
Fot. Piotr Kurek

– Bardzo mi się ten maraton MTB podobał - mówi Rafał Łukawski z Poznania, zwycięzca w kategorii M3. – Zastanawiałem się, co robić w Dniu Niepodległości - sportowo oczywiście - i dobrze zrobiłem, wybierajac się pod Wieruszów. Wygrałem, z czego się cieszę. W sobotę startuję w Łebie w Duathlonie na Wydmach i dzisiejsza jazda była znakomitym przetarciem przed czekającą mnie za cztery dni konfrontacją z najlepszymi biegaczami i kolarzami MTB w Polsce.

Kobiety miały dziś w wieruszowskim maratonie MTB dwie rundy do pokonania. Wygrała Małgorzata Zimnicka z Łasku (jej czas 01:26:11) przed Wiktorią Golińską (Świeca) i Małgorzatą Kaczmarek z Poznania (Kibolski KS). Czwarta była Marta Jajczak z Wielunia, piąta Agnieszka Goździńska z Rogowa. Aż szesnaście pań pokonało pełen dwie rundy, czyli ponad trzydzieści kilometrów.


Rafał Łukawski z Poznania triumfował w kategorii M3. Na zdjęciu razem z rywalami, organizatorami imprezy oraz burmistrzem Wieruszowa Bogdanem Nawrockim.
Fot. Piotr Kurek

W imprezie wzięlu udział zawodnicy z całej Polski: między innymi z Krakowa, Warszawy, Opola, Piły, Łodzi, Zielonej Góry, Torunia, Grodziska Mazowieckiego, Wrocławia, Legnicy, Kalisza i Konina.

– Ta impreza odbyła się dziś po raz piąty - cieszył sie Janusz Stasiewicz, jej animator i współtwórca. – Zaczynaliśmy od sportowej zabawy dla naszych mieszkańców, dziś okazało, że chce do nas przyjeżdżać cała Polska - podkreślił. Zadowolenia także nie krył Robert Zych, który wziął na siebie wiele organizacyjnych obowiązków.


Finiszowa walka o pierwsze miejsce: 1. Michał Krystkowiak, 2. Marcin Hermanowski, 3. Marcin Kowalczyk.
Fot. Piotr Kurek

Byłem dziś w Pieczyskach pod Wieruszowem. Startujący chwalili trasę, jej oznakowanie, także aprowizacyjne talenty Pani Jadwigi Zygmunt i jej koleżanek (bardzo pyszna grochówka). Były dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych. Nagroda ufundowana przez Wojciecha Kwietnia z Opola (sesja w Body Geometry Fit Studio, czyli prawie 4-godzinne badanie i ustawienie roweru do kolarza, by idealnie dopasować parametry roweru do cyklisty) trafiła w ręce zwycięzcy Michała Krystkowiaka.

Na krótszej trasie (około 10 kilometrów) ścigały się także dziewczęta i chłopcy do lat czternastu. W sumie było to rowerowe święto w Dniu Niepodlegości z udziałem prawie dwóch setek startujących.

Organizatorzy mogą być zadowoleni i dumni, że hasło Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów wywołało taki oddźwięk w kraju, i że ścigali się w nim zawodnicy - amatorzy, ale z najwyższej półki. Bo do takich zaliczam Rafała Łukawskiego, Marcina Hermanowskiego, Darka Drelaka, czy też dzisiejszego triumfatora - 35-letniego Michała Krystkowiaka z Zielonej Góry.

                                            Piotr Kurek

Wyniki wieruszowskiego maratonu MTB na stronie
http://www.protimer.pl/v-niepodleglosciowy-maraton-mtb-wieruszow-2014-11-11-2014/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL