R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900508 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
W najbliższą niedzielę
spotykamy się w Nowej Soli

 

To już 15. sezon maratonów MTB "Kaczmarka"W tym roku firma Kaczmarek Electric zorganizuje 10 maratonów MTB. Początek sportowej rywalizacji i rekreacyjnych spotkań wyznaczono w Nowej Soli na dzień 14 kwietnia. Jakby nie patrzeć, będzie to piętnasty sezon niezapomnianych (czytaj kultowych) imprez pod zielonym sztandarem KE.

Mówiąc w wielkim skrócie, zapowiada się wyjątkowy i zarazem jubileuszowy sezon Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2024. Fani jazdy na rowerach mogą się już przygotowywać na rowerowe przygody w malowniczych miejscowościach trzech województw - Lubuskiego , Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Cykl maratonów rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia w Nowej Soli. To od lat sprawdzona miejscówka, gdzie fani kolarstwa górskiego rywalizują z przyjemnością. Jak w minionych latach, trasę przygotowuje Rafał Nowak - prezes miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Peleton" i jego założyciel oraz trener, wielki entuzjasta rowerów i zdrowego trybu życia.

Niedziela 14 kwietnia zapowiada się na idealny termin, by wspólnie spędzić aktywnie czas. Strefa dziecka z wieloma atrakcjami, jak dmuchańce, wata cukrowa, animacje i wiele innych – to najbardziej kolorowa część "Kaczmarkowego", przyjaznego najmłodszym, miasteczka zawodów. Udział w specjalnych wyścigach dla dzieci jest możliwy bez ograniczeń wiekowych, od pierwszego roku życia. Najmłodsi mogą wystartować na rowerkach biegowych lub rowerkach z dodatkowymi kołami, a każdy z nich na mecie otrzyma pamiątkowy medal, który być może obudzi w nim sportowego ducha.

Zapisy na maratony "Kaczmarka" (https://mtb.ke.pl/zapisy-online/) rozpoczęły się na początku marca. Na nowosolską edycję na liście zgłoszeń widnieją znane nazwiska: Joanny Adamskiej, Marty Balcerzak, Debory Figiel, Agnieszki Kachel, Mariusza Gila, Bartłomieja Oleszczuka, Filipa Jeleniewskiego i Michała Gehrke (dystans Giga), Niemca Klausa Beige, Michała Górniaka, Sławomira Pitucha, Dawida Romanowskiego, Bartosza Drożdżyńskiego (17-latek z Leszna może w tym roku wiele zwojować), Jakuba Komara, Daniela Teleja oraz panie Idalię Banaś i Joanną Kubicką-Jakuczun (Mega). W sumie zgłosiło się  prawie 400 osób.

Opłata startowa wynosi w tym roku 105,00 złotych plus  jednorazowo 30,00 zł za numer startowy. Przed pierwszym startem każdy otrzyma bon wartości 70,00 złotych do wykorzystania w określonych sklepach rowerowych.

Zmienia się w tym sezonie formuła startu. Z sektora 0 ruszą w drogę zawodniczki i zawodnicy dystansu Giga, sektor 1 - tylko i wyłącznie brać kolarska jadąca trasę Mega, sektory od 2 do 5 - Mini. Z 6 wystartuje kategoria Młodzik.

Nie zmienia się natomiast formuła nagród finansowych dla trzech najlepszych pań i trzech najlepszych panów na dystansach Giga, Mega i Mini. Na najdłuższym dystansie (Giga) premie finansowe otrzymają trzy najlepsze panie i trzech najlepszych mężczyzn:  600,00 złotych za pierwsze miejsce, 500,00 zł za drugie i 300,00 zł za trzecie. Już drugi rok z rzędu nagradzane będą pierwsze trójki na Mega (400,00 zł, 300,00 zł i 200,00 zł) i Mini (300,00 zł, 200,00 zł i 100,00 zł). Organizator przeznacza na każdą edycję 5800,00 złotych na uhonorowanie 9 pań i 9 mężczyzn.

Jak zwykle, będzie dobry catering. Na każdych zawodach swą kolekcję odzieży sportowej i kolarskiej prezentować będzie firma Inoni Tomasza Skoczylasa ze Swarzędza. Organizator cyklu - firma Kaczmarek Electric - ma wsparcie władz wojewódzkich Lubuskiego oraz wszystkich lokalnych samorządów, gdzie odbywać się będą maratony MTB.

Zaczynamy 14 kwietnia w Nowej Soli, piękniejącym z każdym rokiem miastem nad Odrą, zakończymy sezon 15 września w Wolsztynie. Fani kolarstwa górskiego odwiedzą w tym czasie po kolei Wilkowo pod Świebodzinem, Sulechów, Zieloną Górę, Krosno Odrzańskie, Polkowice, Gorzów Wielkopolski, Żary i Zabór.  

Szykujemy formę i rowery. I startujemy. Licznie, jak w minionych czternastu latach, ubogacając historię kultowego cyklu, jakim jest Grand Prix Kaczmarek Electric.

                                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL