R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902544 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Zabór czeka na maratończyków

 

W niedzielę dziesiąta już edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023

 


Agnieszka Kachel (w środku) wywalczyła 9 września w Wiśle tytuł mistrzyni Polski w maratonie MTB w kategorii masters. Debora Figiel była 4. wśród orliczek i Michał Gehrke 27. w elicie mężczyzn. Zawodników Rybczyński Bikes Remmers Team byłoby miło zobaczyć w Zaborze.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego


W najbliższą niedzielę, 24 września, w Zaborze pod Zieloną Górą odbędzie się dziesiąta (przedostatnia) edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. Bardzo urokliwe tereny, gdzie kwitnie i rozwija się tradycja winiartswa, zapewne przypadną do gustu entuzjastom sportowej rywalizacji na rowerach górskich.

– Spotykamy się w ostatnią niedzielę września w Zaborze pod Zieloną Górą. Nie przesadzę ani o jotę, jeśli powiem, że ta miejscowość ma swój urok i klimat. Lęży w pobliżu jeziora Liwno, około 5 km od rzeki Odry, wśród kompleksów leśnych. Zawodniczki i zawodnicy ruszą na trasę i ani się nie obejrzą i już będą na ścieżkach między sosnami. Będą podjazdy i zjazdy, odcinki singlowe, także miejsca do bezpiecznego wyprzedzania rywali - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.od siedmiu już lat.  

– No cóż, trasa ze względu na swój interwałowy charakter nie będzie nudna i da startującym przyjemność z jazdy i satysfakcję po jej zakończeniu - to także słowa Joanny Balawajder. – Będzie jazda po słynnym bruku w Przytoku, podjazd w tej miejscowości obok pola golfowego. I start obok winnicy w Zaborze.

Chce się wierzyć, że do Zaboru przyjedzie dużo pasjonatów MTB. Zgłoszenia online przyjmowane były do  środy 20 września. Swego akcesu do imprezy będzie można także dokonać w niedzielę 24 września o poranku w biurze zawodów (od 8:00 do 10:30)

Dystanse do pokonania: Giga - 76 km (1300 metrów przewyższenia), Mega - 54 km (900 metrów), Mini - 32 km (500), Młodzik i Fun (10.0 km). Imprezę w Zielonej Górze organizuje Stowarzyszenie Bike & Run Promotion (Joanna Balawajder). Start odbędzie się miejscu niezwykłym: w Lubuskim Centrum Winiarstwa przy ulicy Winiarskiej 1.  .

Niedzielna impreza w Zaborze będzie zarazem finałem Pucharu Województwa Lubuskiego w Kolarstwie Górskim.

Maraton MTB w Zaborze odbędzie się po raz pierwszy w cyklu "Kaczmarka". Na pomysł jego przeprowadzenia w tym właśnie miejscu wpadła Joanna Balawajder, zachwycona pięknem lasów i winnic oraz pobliskiej Odry.

                      Piotr Kurek  

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL