R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888342 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Taki będzie Voster Uniwheels Team

 

Utalentowani Wielkopolanie w składzie


Szymon Krawczyk z Jarocina (z lewej) podczas jednego z tegorocznych wyścigów kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Obok niego Lech Ergang i Wojciech Sykała.
Fot. Piotr Kurek

Znany jest już kompletny skład Voster Uniwheels Team na 2017 rok. Przypomnijmy, że ekipa będzie zarejestrowana jako Continental Team. Kapitanem 9-osobowej drużyny będzie Mateusz Komar.

Mateusz Komar to już doświadczony i utytułowany kolarz. W mijającym sezonie zwyciężał m.in. w wyścigu „Korona Kocich Gór”. Na swoim koncie z 2016 roku ma także etapowe zwycięstwo podczas „Małopolskiego Wyścigu Górskiego” i zwycięstwo w klasyfikacji punktowej tej imprezy. Dwa lata wcześniej został mistrzem Polski w kryterium.

Poza kapitanem w skład Voster Uniwheels Team wchodzą: Dawid Czubak, Mateusz Grabis, Artur Krasnodębski, Szymon Krawczyk, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma i Przemysław Sobieraj.

- Skład naszej drużyny to mieszanka młodości z doświadczeniem. Wierzę, że odniesiemy w 2017 roku wiele sukcesów - powiedział Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster Uniwheels Team. - Jestem szczęśliwy, że udało nam się pozyskać dwa wielkie talenty: Szymona Krawczyka i Dawida Czubaka, którzy przechodzą z kategorii juniora do młodzieżowca. Są to już niezwykle utytułowani zawodnicy, którzy mają szansę na start w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Nie zamykamy im drogi na starty na torze, bo przecież tam maja wiele sukcesów. W przyszłym roku będą godzili starty na szosie i na torze, a my liczymy na ich sukcesy w mistrzostwach Europy i świata - dodał.

Szymon Krawczyk to najbardziej utytułowany junior minionego sezonu w kraju. Doskonale łączy starty na szosie i na torze. Jest torowym mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym i mistrzem Europy w omnium. Ponadto jest szosowym Mistrzem Polski juniorów ze startu wspólnego, wygrywał etapy podczas wyścigu etapowego w Dobczycach, a także stawał na podium jednego z najważniejszych wyścigów dla juniorów „O Puchar Prezydenta Grudziądza”.

Dawid Czubak w mijającym sezonie był jednym z najlepszych juniorów w kraju. To także wielokrotny medalista mistrzostw Europy na torze w kategorii junior. W tym roku zdobył m.in. tytuł mistrza Europy w wyścigu punktowym. Zwyciężył również w jednym z najważniejszych wyścigów etapowych w Europie dla juniorów „O Puchar Prezydenta Grudziądza”.

Mateusz Grabis należał do wyróżniających się młodzieżowców i zanotował najlepszy sezon w karierze zajmując m.in. 4. miejsce w wyścigu Puchar Uzdrowisk Karpackich, czy 2. miejsce na etapie „Karpackiego Wyścigu Kurierów. Reprezentował także Polskę podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy we Francji.

Artur Krasnodębski to jeszcze młody zawodnik o sporym potencjale, który na pewno w przyszłym sezonie go wykorzysta.

Jakub Najs to kolejny solidny zawodnik doskonale nadający się do drużyny. W tym sezonie zajmował m.in. 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski U-23. Był także 9. w Mistrzostwach Polski U-23 - jazda indywidualna na czas.

Mateusz Nowaczek to doświadczony i utalentowany zawodnik. Doskonale radzi sobie na szosie, w ucieczkach, wielokrotnie meldując się w czołówce wyścigów. Znany jest również ze startów na torze. Był brązowym medalistą Mistrzostw Polski na torze - wyścig indywidualny na dochodzenie na 4 km, a także w omnium.

Krzysztof Parma - doskonale nadaję się do pracy w drużynie. Jego wkład na pewno przełoży się na wyniki w zespole. Ma także niezmiernie ważny zmysł i zdolności organizacyjne, o czym świadczy choćby jego pozycja menedżera w zespole.

Przemysław Sobieraj - doświadczony już kolarz, który potrafi odnaleźć się na finiszu. Spośród jego wyników na wyróżnienie zasługuje: 2. miejsce w GP Węgier, 4. miejsce w Memoriale Siemińskiego, czy 5. lokata w Ślężańskim Mnichu.

- Bardzo mocno wierzę w nasz zespół. Uważam, że ta mieszkanka doświadczenia z niezwykle utalentowaną młodzieżą da nam wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń - zakończył Mariusz Witecki, były mistrz Polski i zwycięzca prestiżowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Jakub Najs mieszka w Grodzisku Wielkopolskim, Szymon Krawczyk w Jarocinie, natomiast Dawid Czubak chlubi się tym, że mieszka w mieście Turek.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL