R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902614 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Maraton w Zaborze to jest to!

 

Ponad 300 osób rywalizowało w słońcu


Pasjonujący finisz po 76 kilometrach jazdy.
Fot. FOTO MTB.pl

Ponad 300 osób wzięło dziś udział w dziesiątej edycji (przedostatniej) tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Impreza odbyła się w Zaborze pod Zieloną Górą. – To jest maraton, to jest trasa! - startujący chwalili organizatorów. Zwycięczami na dystansie najdłuższym (Giga, 76 km) okazali się Wielkopolanie: Debora Figiel z Murowanej Gośliny (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Hubert Semczuk z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest). Niewątpliwą gwiazdą imprezy był Adam Probosz, komentator kolarstwa Eurosportu.

To był piękny dzień w każdym wymiarze. Pogoda dopisała, gdyż przez cały czas trwania imprezy świeciło słońce - niekiedy dość mocno jak na wrzesień. Nie zawiedli startujący - ponad 300 osób. Honorowym starterem była Pani Marszałek Województwa Lubskiego Elżbieta Anna Polak. Gościem specjalnym był Adam Probosz, który na każdym kroku doświadczał serdeczności ze strony maratończyków MTB, i który od rana do popołudnia wraz z autorem tych słów komentował z mikrofonem przebieg wrześniowego wydarzenia.

I jeszcze jedno: Joanna Balawajder przygotowała trasę, która urzekła zawodniczki i zawodników. Bez względu na dystans. Wykorzystała swą wiedzę o pięknie okolicy i poprowadziła ją tak, by fani MTB się nią zachwycili.

Michał Gehrke z Chodzieży (Rybczyński-Bikes Remmers Team) wygrał cztery ostatnie maratony "Kaczmarka" na Giga i dziś o poranku padło niejeden raz pytanie, czy znów w ostatnią niedzielę września 2023 będzie pierwszy?

Na ostatnich kilkuset metrach przed metą trzech zawodników pędziło szaleńczo w dół. Droga prowadziła lekko z górki i zwycięzca na swym komputerku zanotował prędkość 68 kilometrów na godzinę. Okazał się nim Hubert Semczuk. Michał Gehrke był drugi, trzeci zameldował się na mecie Paweł Graczyk z Wrocławia (Warszawski Klub Kolarski). Stoper sędziowski zmierzył trójce ten sam czas - 2:56:12.

Z długim dystansem zmierzyły się dwie panie z tego samego teamu - Rybczyński-Bikes Remmers team: wygrała Debora Figiel przed Joanną Adamską.

Na Mega triumfowali Idalia Banaś (Seven Perceptus Team) i Niemiec Klaus Beige (MSV Diehloer BErge e.v.), na Mini - Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB) i Marcin Bednarczyk (GTW Racing Team).

Honorowali najlepszych wójt gminy Zabór Robert Sidoruk i radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski. Dziś podsumowano rywalizację o Puchar Województwa Lubuskiego w Kolarstwie Górskim.

Za tydzień, 1 października, w Wolsztynie odbędzie się wielki finał tegorocznego Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023.

                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL