R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867563 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro spotykamy się nad Rusalką

 

Jacek Jaśkowiak, Paweł Cieślik, Grażyna
i Ryszard Głowaccy pojadą na czele peletonu


Katarzyna Pawłowska i ekipa Telewizji Polskiej. 1 stycznia 2010.
Fot. Piotr Kurek

Jutro, w poniedziałek 1 stycznia 2018, fani dwóch kółek nie tylko z Poznania pojawią się nad poznańską Rusalką. Jak co roku, o godzinie trzynastej rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Już po raz osiemnasty w tym właśnie miejscu. 
 
Formuła tych niezwykle sympatycznych mityngów cyklistów sprowadza się do wspólnego objechania na rowerach poznańskiego jeziora, wzajemnego składania sobie życzeń oraz udziału w losowaniu nagród, rozmaitych gadżetów o niewielkiej (symbolicznej wartości).


Noworoczne spotkanie rowerzystów. 1 stycznia 2010.
Fot. Piotr Kurek

1 stycznia 2018 peleton rowerzystów (są wśród nich cykliści o znanych nazwiskach) poprowadzi Paweł Cieślik - znakomity szosowiec, reprezentant Polski, od nowego roku zawodnik najsilniejszej krajowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice. Pochodzący z Tarnowa Podgórnego zawodnik 12 kwietnia 2018 ukończy 32 lata. Zaczynał przygodę z rowerem pod okiem trenerów Piotra Brońskiego i Zbigniewa Szymańskiego. Przez trzy lata jeździł we francuskich grupach kolarskich, w sezonie 2009-2010 ścigał się barwach Mroza (mając obok siebie Jacka Morajkę, Mariusza Witeckiego, Mateusza Taciaka, Mateusza Mroza, Marka Rutkiewicza). W kolejnych latach reprezentował polski Bank BGŻ Team oraz czeskie drużyny.

Kilka razy jechał jako reprezentant Polski w Tour de Pologne. Dobrze radzi sobie w górach - dwa razy stawał na podium Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2016 znakomicie spisał się w worldtourowym Tour de Swiss, zajmując w klasyfikacji generalnej 14. miejsce.


Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak (z lewej) prowadzi peleton rowerzystów wokół Rusałki. 1 stycznia 2015.
Fot. Piotr Kurek

Z Pawłem Cieślikiem w pierwszym szeregu pojedzie prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, wielki entuzjasta jazdy na rowerze. Tylko jego najbliżsi wiedzą o tym, że w tym roku włodarz Grodu Przemysła dokonał wielkiego wyczynu: 14 sierpnia na rowerze szosowym wjechał na kultową górę w światowym kolarstwie Mount Ventoux.

W pierwszym szeregu objeżdżających w poniedziałek 1 stycznia 2018 Rusałkę obok prezydenta Jacka Jaśkowiaka i Pawła Cieślika pedałować będą Grażyna i Ryszard Głowaccy - entuzjaści turystyki rowerowej z Suchego Lasu, którzy w minionych kilkunastu latach na swych bicyklach przemierzyli całą Polskę oraz kilka krajów Europy (Niemcy, Dania, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja).


Paweł Cieślik na czele peletonu poznańskich rowerzystów. 1 stycznia 2014.

Fot. Piotr Kurek

Jutro fani rowerów spotykają się nad Rusałką po raz osiemnasty. Będą wśród nich główni organizatorzy imprez kolarskich w Wielkopolsce: Wojciech Gogolewski (maratony MTB i wyścigi przełajowe) oraz Romuald Szaj (czwartki kolarskie na torze samochodowym "Poznań").

Zgodnie z tradycją, wśród wszystkich uczestników noworocznego spotkania rozlosowane zostaną nagrody - rozmaite gadżety o symbolicznej wartości. Ufundował je Browar Fortuna z Miłosławia. Swe dobre serce okazała spółka Krysiak z Baranowa (ul. Rolna 6 - handel sprzętem ogrodniczym), która przygotowała 12 paczek (będą w nich między innymi t-shirty z podobizną Marcina Gortata).


Noworoczne spotkanie rowerzystów. 1 stycznia 2011.
Fot. Piotr Kurek

Jako główny organizator imprezy nie zabiegałem w tym roku o nagrody u sponsorów. Impreza nad Rusałką kończy jutro 18 lat - osiąga pełnoletniość. W związku z tym pomyślałem, że jej uczestnicy mogą sami zadbać o to, by pula gadżetów do losowania była społecznie bogata. Można zatem dołożyć do niej, dorzucić do wspólnego koszyka upominków a to butelkę szampana, a to czekoladę, a może bidon, jeszcze coś innego.

Sami dla siebie okażmy serce w 18. już rocznicę rowerowego spotkania nad Rusałką. Za nami lepsze i gorsze spotkania, w słońcu i mrozie, ale także przy delikatnie padającym deszczu. Na początku, w roku 2001, było nas trzydziestu, w ostatnich latach zawsze około 300 osób barwnym peletonem oplatało Rusałkę.


Pani Halina Woźniak (w środku - smażalnia ryb nad Rusałką) z rodziną jest znakomitym gospodarzem noworocznych spotkań rowerzystów. 1 stycznia 2013.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Jak będzie jutro? - oto jest pytanie. Jaka będzie pogoda? Ilu nas przyjedzie? Kto dotrze tu z jakimś nagrodowym fantem? Do zobaczenia jutro o 13.00 w kultowym miejscu dla poznańskiego świata rowerów. Serdecznie zapraszam!

                                                  Piotr Kurek 
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL